antradienis, rugpjūčio 11 d.
Kaip sukurti savo gyvenime erdvės permainoms
Alfa.lt

Norite pakeisti savo gyvenimą, bet nežinote nuo ko pradėti? Norite, kad atsirastų daugiau vietos namuose, darbe ar jūsų sąmonėje? Jūsų gyvenime per daug praeities ir tiesiog būtina atlaisvinti vietos ateičiai?

Lengva pasijusti nelaimingam kambaryje ar bute, kur nuolat tvyro netvarka. Šie 7 žingsniai padės išsivaduoti nuo to, kas jums nereikalinga, ir atlaisvinti vietos tam, ko iš tikrųjų norite.

1. Pasiruoškite

Nustatykite datą, kai galėsite paskirti 20 minučių šitam užsiėmimui. Tai bus jūsų įsipareigojimas, būtinai reikalingas pradžiai.

Pasiruoškite atšvęsti sėkmę. Išsirinkite sau paskatinimą – tai, ką mėgstate, bet paprastai nedarote, ir ką gausite, kai užbaigsite procesą. Apdovanojimo gavimas sustiprina efektą. Jis skatins jus pakartoti tokius veiksmus.

Sukurkite džiaugsmingą ir smagią nuotaiką. Jeigu jums patiks kažkas, tai jūs darysite tai dažniau. Paruoškite aplinką, įsipilkite mėgstamo gėrimo, įjunkite mėgstamą muziką.

2. Neskubėkite

Pradėkite nuo apžiūros to, ką turite. Pažiūrėkite į kiekvieną daiktą, kol kas nieko nespręsdami. Pasinerkite į procesą.

3 .Pradėkite nuo mažų dalykų

Pradėkite nuo nedidelio objekto, pavyzdžiui, spintos ar tik vieno stalčiaus. Mažytė sėkmė padeda judėti pirmyn – paprasta strategija, kurią propaguoja asmeninio efektyvumo treneriai.

4. Pasirinkite praeitį arba dabartį

Kiek jūsų erdvės užima jūsų praeitis? Kiek daiktų jūs laikote tam atvejui, jeigu jų kada nors prireiks ateityje?

Kad gyventumėte tokį gyvenimą, kurio norite dabar, paleiskite tuos daiktus, kurie jums nebetarnauja. Pasilikite tik tai, kas tikrai reikalinga. Jums reikia pasirinkimo laisvės savo būsimam keliui, todėl negalite būti prisirišę prie praeities daiktų. Iš čia kyla stimulas judėti į ateitį.

5. Suskirstykite daiktus į 3 kategorijas

Rūšiuokite kiekvieną daiktą pagal savo emocijas.

Jums patinka šitas daiktas. Tai jūsų spalva ir stilius. Tačiau kaip dažnai jį naudojate? Jeigu daugiau kaip 3 kartus, išsaugokite.

Jūsų jausmas – neutralus. Kaip dažnai naudojate tą daiktą? Jeigu panaudojote per paskutiniuosius 3 mėnesius, pasilikite. Jeigu pajudinote mažiau nei 2 kartus per metus, ar tikrai jis jums reikalingas? Jeigu kas nors pavogtų šį daiktą, ar nusipirktumėte tokį pat naują? Ne, tada išmeskite.

Jums nepatinka šitas daiktas, jis jūsų netenkina, bet negalite jo atsikratyti? Atiduokite jį labdaringai organizacijai.

6. Užsibrėžkite reguliariai daryti reviziją

Pavyzdžiui, gali būti tokie variantai:

*atsikratyti vieno daikto per savaitę;

*visą savaitę kasdien ištuštinti 1 dėžę, stalčių, spintą ar spintelę;

*atlaisvinti dalį buto ar namų kiekvieną savaitgalį.

7. Atšvęskite sėkmę

Kai tik atlaisvinsite savo erdvę, būsite pasirengę įtraukti į savo gyvenimą naujus dalykus: idėjas, svajones ir užsiėmimus, kurių norite. Prisiminkite šią eilės tvarką, kartokite procedūrą bet du kartus per metus ir pradėkite jausti laisvę, aiškumą, erdvę, kurią sukuriate sau.

Žmonės nori atlaisvinti savo butus ir namus nuo nereikalingų daiktų kiekvieną kartą, kai trokšta permainų savo gyvenime, paprastumo, lengvumo ir aiškumo.

2020 07 28 07:46
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt