sekmadienis, balandžio 11 d.
Karjera prasideda nuo darbo stalo?
Alfa.lt

Norintiems daryti karjerą ir sulaukti profesinės sėkmės amerikietė Regina Leeds siūlo pirmiausia susitvarkyti darbo stalą. Ji mėgsta sakyti: „Tvarka ant rašomojo stalo – tvarka galvoje!“

Gana neįprastu verslu užsiima Regina Leeds. Sumani moteris padeda savo klientams... susitvarkyti gyvenime. Jos pagalba siekia nuo asmeninio gyvenimo iki šaldytuvo lentynų. Savo sukauptą patirtį moteris apibendrino knygoje „Visiška tvarka. Darome tvarką namuose, karjeroje ir gyvenime“.

Autorė rekomenduoja imtis šio reikalo planingai.

Pirmas žingsnis. Atsikratyti to, kas nereikalinga

Tvarkant rašomojo stalo stalčius būna nelengva nustatyti, kas tikrai reikalinga, o kas ne. Kartais suveikia tariamas apdairumas, o kartais – banalus gobšumas. Bet kuriuo atveju darbo vieta virsta visokio šlamšto iš serijos „gal kada nors prireiks“ kaupykla. Tačiau po šlamšto krūva niekada nerasite to, ko jums reikia.

• Tai, ko gaila išmesti, nes gali praversti namuose, sudėkite į atskirą dėžutę, kad galėtumėte išgabenti namo.

* Tvarkydami stalčių gilumą, galite aptikti daiktų, kuriuos pasiskolinote ir pamiršote atiduoti (rašiklį, knygą, žirkles ar pan.). Iškart grąžinkite daiktą savininkui.

* Jei nesate tikri, ar daiktas jums reikalingas, paklauskite savęs, kada paskutinį kartą juo naudojotės. Jei labai seniai ar niekada, atsikratykite juo iškart.

* Būtinai išmeskite visus darbo metu valgyto greito maisto pėdsakus (servetėles, pakuotes, vienkartines šakutes ir pan.)

* Įvertinkite kanceliarinių priemonių kiekį, kurį turite turėti po ranka. Per didelės jų sankaupos (pavyzdžiui, sąvaržėlių) tik užima vietą.

* Radote senus bloknotus ir užrašų knygeles. Netingėkite perverti jas, atsirinkite svarbius kontaktus ir išmeskite.

* Patikrinkite savo pieštukinės turinį. Ar jums tikrai reikia tiek pieštukų ir šratinukų, ypač neberašančių?

* Kiek popierių, vokų, lipdukų ir kitokių popierėlių jūsų rašomajame stale? Jei daugiau, nei gali prireikti per artimiausius porą mėnesių, sumažinkite arba atiduokite sekretorei.

* Apžiūrėkite stalo paviršių ir sieną prie jo. Pašalinkite senus lipdukus su priminimais, kurie jau nebėra aktualūs.

* Peržiūrėkite vizitines korteles. Daug kas per ilgą darbo laiką tikriausiai jau suspėjo pakeisti savo telefoną ir pareigas. Drąsiai išmeskite pasenusias korteles.

Antras žingsnis. Sugrupuoti

Atskyrę nereikalingus daiktus nuo reikalingų, turite sugrupuoti likusį turtą, kad panašūs daiktai atsidurtų vienoje vietoje. Pavyzdžiui, asmeniniai daiktai keliauja į vieną krūvą, sąvaržėlės, skylamušis, žirklės, klijai – į kitą, dezodorantas, servetėlės, rankų kremas – į trečią ir taip toliau.

Po to išvalykite stalą, iškratykite ir nušluostykite visus stalčius.

Trečias žingsnis. Sudėti tvarkingai

Tai, kaip jūs sutalpinsite likusius daiktus ant stalo ir į stalčius, priklausys nuo jūsų individualių savybių, tačiau ir čia yra kelios universalios taisyklės, padėsiančios greičiau surasti reikalingą daiktą.

* Ant stalo geriau laikyti minimalų kanceliarinių reikmenų skaičių. Užtenka vieno rašiklio ir pieštuko (jeigu juo naudojatės). Visa kita galima nukišti į stalčių.

* Reikalingiausios kanceliarinės priemonės paprastai patalpinamose viename ar dviejuose viršutiniuose stalčiuose. Apatiniai stalčiai turi būti skirti asmeninės higienos reikmenims ir priešpiečiams.

* Kas smulkūs kanceliariniai reikmenys nesimėtytų po stalčių, sudėkite juos į dėžutes ar penalą. Beje, jei visus daiktus sudėsite į dėžutes, galėsite sutaupyti erdvės stalčiuose.

* Atkreipkite dėmesį į tai, ką dedate į rašomojo stalo gilumą ar užpakalinę dalį, jei tokia yra. Paprastai tai būna vadinamoji „negyvoji zona“ , kurioje kaupiasi visokie niekai. Jeigu ten patektų geras daiktas, galite jo niekada nerasti.

Dažniausiai tvarkant rašomąjį stalą netikėtai aptinkami pamiršti daiktai:

* kosmetika,

* vitaminai ir vaistai nuo skausmo,

* maisto likučiai,

* skulptūrėlės, žaisliukai ir kitokie dekoro elementai,

* fotografijos,

* asmeninės higienos priemonės.

2020 08 10 08:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt