trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Kas yra indiškoji „Kamasutra“?
tiesa.com

Dažnai Indiją siejame su dvasios ramybės paieškomis, domimės jos tradicijomis, papročiais bei kultūra. „Kamasutra“ yra vienas iš labai lengvai Indijai priskiriamų atributų, bet, kaip dažnai atsitinka su Indijos simboliais, – visi apie ją girdėjo, bet niekas nieko dorai nežino“, – sako kelionių ekspertė Gabrielė Štaraitė.

Pasirodo, tai yra tiesiog patarimų knyga šeimai. „Kamasutra“ yra pirmasis tekstas, aprašantis vyro ir moters santykius.

„Kama“ yra Indijos Meilės dievo vardas. Žodis „Kama“ taip pat reiškia tiek fizinį, tiek dvasinį norą: „Kama“ yra malonumas, o kūnas, protas ir siela kyla iš aistringų pojūčių.

Indijoje laikytasi (ir iki šiol laikomasi) griežtų moralinių principų: iki vestuvių – jokių seksualinių santykių, o tai, kas daroma po vestuvių, irgi viešai neaptariama.

Iš esmės „Kamasutra“ – patarimų knyga, skirta skaityti vyrui, bet tinkama ir moteriai. Nors „Kamasutra“ sukurta atsakyti į jaunai šeimai iškylančius klausimus, ji taip pat tapo vienu įtakingiausių tekstų pasaulinėje literatūroje meilės tema.

Ši knyga, išleista II–III amžiuje, buvo tikra palaima susituokusioms poroms. Slapto lytinio gyvenimo aprašymas tesudarė labai mažą knygos dalį, tačiau knygoje poros galėjo rasti įvairiausių patarimų: kaip sodinti sodą, kaip dekoruoti savo namus, kaip auginti vaikus ir kitokių su šeima susijusių dalykų.

„Kamasutroje“ patariama, ką daryti, kad vyras vadovautų moteriai ir kad moteris vadovautų vyrui. Atskira dalis skirta moters minčių būsenoms. Joje rasite net argumentų, ar verta tuoktis su bendramoksliais arba vaikystės draugais.

Parengta pagal www.travelplanet.lt

2016 07 16 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt