sekmadienis, lapkričio 28 d.
Kava neturi tokios jau didelės neigiamos įtakos širdies sveikatai, kaip buvo manyta anksčiau
tiesa.com
Pixabay.com

Kavos mylėtojai džiūgauja! Naujausi tyrimai atskleidė, kad šis kasdien kai kurių žmonių dideliais kiekiais vartojamas gėrimas nėra toks jau žalingas širdžiai, kaip buvo manoma ilgą laiką.

Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 8 000 žmonių, išsiaiškino, kad penki kavos puodeliai per dieną yra ne ką labiau žalingi, nei vienas kavos puodelis.

Ankstesniuose tyrimuose buvo skelbiama, kad šis gėrimas gali sukietinti arterijų sieneles, dėl ko vėliau gali atsirasti širdies problemos. Tačiau naujausi mokslininkų darbai skelbia, kad kava tam didelės įtakos neturi. Pasirodo, žmonės, kurie geria vieną kavos puodelį per dieną turi tokią pat riziką susirgti širdies ligomis, kaip ir tie, kurie išgeria gerokai didesnius kavos kiekius.

Tyrimus iš dalies finansavo Britų širdies fondas, o jį atliko Queen Mary Londono universiteto ekspertai.

Tyrime dalyvavusiems žmonėms buvo atlikti įvairūs medicininiai testai. Jų rezultatams didelės įtakos neturėjo net amžius, asmens svoris ir žalingi įpročiai.

„Nepaisant didelio kavos populiarumo visame pasaulyje, skirtingi pranešimai atbaido žmones nuo šio gėrimo ir neleidžia jiems juo mėgautis, – sakė dr. Kennethas Fungas. – Nors negalime pateikti tikslių ryšio tarp šio tyrimo įrodymų, tačiau mūsų mokslininkai išsiaiškino, kad kava nėra tokia jau žalinga arterijoms, kaip anksčiau buvo skelbiama. Žinoma, ir toliau stebėsime tyrimo dalyvius, jų sveikatos būklę.“

Tyrime dalyvavo 8412 žmonių, kurie buvo suskirstyti į tris grupes. Pirmai grupei priklausantys asmenys per dieną išgerdavo mažiau nei vieną puodelį kavos, antroje grupėje esantys žmonės suvartodavo 1-3 puodelius šio gėrimo, o trečiai grupei priklausantys – daugiau nei tris puodelius kavos per dieną.

2019 06 03 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt