penktadienis, liepos 3 d.
„Keikiasi tik impotentai“
tiesa.com

„Pradžiai – aš esu prieš keiksmažodžius, – sako Giedrius Drukteinis. – Vienoje TV laidoje netgi minėjau, kad keikiasi tik impotentai. Piktinausi, kai perskaičiau žinutę apie tai, kad Škotijos teismas išteisino jaunuolį, policininkui pasakiusį „fuck off“, remdamasis išvada, jog kaltinamasis viso labo kalbėjo „savo kartos leksikonu“. Ir laikausi nuostatos niekada nesikeikti draugų namuose.“

Pasak G. Drukteinio, jis negali suprasti, kodėl televizijoje keiksmažodžiai tapo tokie populiarūs. Jis sako visada pamenantis Sovietų kariuomenėje kartu tarnavusius musulmonus: jie ūmiai įsižeisdavo kaskart, kai tik kas nevalingai ištardavo rusišką keiksmažodį, kuris tiesiogiai skamba kaip... paliepimas santykiauti su savo motina.

Laikai keičiasi?

Tačiau, pasak G. Drukteinio, laikai keičiasi. Ir elementarus džentelmeniškumas, vertęs vyrus nutraukti nešvankias kalbeles akiratyje pasirodžius moteriai, šiandien gali pasirodyti tik šovinistinis lyčių viršenybės demonstravimas. Moters akivaizdoje vyrai pradeda galvoti, kad jie yra „kiaulės“ ir neturi teisės keiktis. Nes moteris gali įsižeisti.

Taip, jos išties įsižeidžia. Tačiau ne dėl keiksmažodžių. Moterys įsižeidžia suvokusios, kad vyrai jas laiko tokiomis, kurios apsipila ašaromis išgirdusios ką nors pagadinant orą, ir tik malda jas tegali nuraminti.

Arba tokiomis, kurios griebiasi valerijonų buteliuko išgirdusios frazę „velniai rautų“! (nors jau pats seniai tokio posakio nesu girdėjęs). Vyrai atsiprašinėja už tuos žodžius, tarsi moterys juos girdėtų pirmą kartą savo gyvenime. Vyrams visada atrodo, kad moterys tokio nešvankaus humoro nesupras ir neskatins.

Žinoma, yra daug moterų, kurios to išties nepakenčia. Ir sveikas protas diktuoja, kad jeigu yra daug tokių, su kuriomis praleidi daug laiko, verčiau išties nesikeikti. Tačiau būtina ir suprasti, kad jeigu jau pradedate vartoti tokią leksiką, kvailiausiai yra manyti, kad moteris tuo natūraliai pasišlykštės. Deja, tokiais atvejais moteris visada pajus, kad yra laikoma kažkokia nepritampančia, kažkokia netekėjusia mokyklos direktore, persenusia motina arba apgailėtina visų trijų kombinacija.

Ir nėra didelio skirtumo, su kokia moterimi Jūs būnate. Galbūt ji išties yra intravertė, drovuolė ir jai patiko filmas „Hobitas“. Galbūt. Bet ji niekada nenorės būti globotine. Ji nori būti lygi su mumis, o ne kilnojama ant apsimestinės pagarbos pjedestalo.

Moterims visada patikdavo blogiukai. Ir jos niekada nebuvo tokios silpnos, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Moterys vertina stiprius

Ir tikrovėje jos vertina stiprius vyrus. Tokius, kurie dramatiškose ir sudėtingose situacijose moka savo mintis ir jausmus išreikšti natūraliai, efektyviai ir gal net… gražiai?

Keiksmažodžiai visada skamba dramatiškai, nes jie tokioms situacijoms ir yra skirti. Atsiradę kaip kovos šūkiai, jie yra mūsų kūdikystės riksmų tąsa – visada tiesmuki, nedviprasmiški ir turintys ypač aiškią intenciją tais atvejais, kai pavartojami. Kai mes keikiamės, išsakome tai, kas mūsų galvoje. Tariame keiksmažodžius ir nebijome, kad būsime nesuprasti. Tariame juos, ir mūsų žinutė yra garsi ir aiški.

Visose kalbose ir kultūrose, ar tai būtų ispaniška, ar azijietiška aplinka, keiksmažodžiai visada yra patys aistringiausi bet kurio žmogaus tariami žodžiai (pamenu, sovietinėje spaudoje netgi buvo teigiama, jog ir Anglijos karalienė keikiasi rusiškai). Laiku sviestas keiksmažodis gali bet kuriam sakiniui suteikti papildomo humoro ir reikšmės, kaip druska suteikia papildomo skonio bet kuriam patiekalui.

 

Moksliniai argumentai

Ir, žinoma, prie to limpa dar ir daugybė mokslinių argumentų – ryšys tarp keikimosi ir žmogaus psichologinės būsenos neginčijamas. Besikeikiantieji taip įveikia stresą ir esą būna psichiškai sveikesni už tuos, kurie blogas emocijas laiko viduje.

Mes ne tik aiškiai parodome pasauliui, kaip jaučiamės atitinkamose situacijose, bet ir išleidžiame „garą“, tai yra pyktį, sąlygotą tų minčių, žodžiu. Keiksmažodžiai – tai tarsi terapinis efektas (prisiminkite save transporto spūstyje prie vairo). Tarsi angliarūgšties burbuliukai uždarytoje limonado skardinėje, lėtai ėdantys Tave iš vidaus, jei neišleisti išsigaruoti ir sprogti. Juk Tu nusiramini, kai rėki pasauliui iš visų plaučių. Ne kokį banalų „valio!“ ar „ne!“. Ne, oi ne. Kai rėki keiksmažodį.

Kas besikeikdamas atrodai tu?

Sakoma, netgi lovoje tiek vyras, tiek moteris atrodo seksualiau, kai keikiasi. Vyrams patinka matyti, kad moteris yra taip patenkinta, jog nebevaldo emocijų. Moterims patinka, kai vyrai keikiasi bent jau trumpam laikydami jas šliundromis.

Keiksmažodžiai yra patvirtintas emocinis balansas – būtent jie kiekvienam padeda pasijusti stipresniam, o ir atrodyti stipresniam. Argi ne geriau atrodo besikeikiantys vyrai, vilkintys atleto marškinėlius, arba moterys su dredais ir tatuiruotėmis?

Taip, besikeikdami geriau atrodo tie, kurie šiaip ar taip atrodo blogai. Keiksmažodžiai yra paniekos ir piktdžiugiško gailesčio vertas dalykas. Jis visada apgailėtinai skambės iš moters lūpų. Kaip ir iš vyro, beje. Nes vyrišką stiprumą pademonstruoja ne rusiška leksika. Jį parodo būtent aiški savitvarda.

yra taip patenkinta, jog nebevaldo emocijų. Moterims patinka, kai vyrai keikiasi bent jau trumpam laikydami jas šliundromis.

Keiksmažodžiai yra patvirtintas emocinis balansas – būtent jie kiekvienam padeda pasijusti stipresniam, o ir atrodyti stipresniam. Argi ne geriau atrodo besikeikiantys vyrai, vilkintys atleto marškinėlius, arba moterys su dredais ir tatuiruotėmis?

Taip, besikeikdami geriau atrodo tie, kurie šiaip ar taip atrodo blogai. Keiksmažodžiai yra paniekos ir piktdžiugiško gailesčio vertas dalykas. Jis visada apgailėtinai skambės iš moters lūpų. Kaip ir iš vyro, beje. Nes vyrišką stiprumą pademonstruoja ne rusiška leksika. Jį parodo būtent aiški savitvarda.

Ir pabaigai – vis dėlto keikiasi tik impotentai. Nieko kito negalintys padaryti realiame gyvenime. Nemokantys kitaip išreikšti savo emocijų. Moteriai nepavojingi.

2016 01 17 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt