antradienis, rugpjūčio 11 d.
Keisčiausios kalėdinės tradicijos pasaulyje
tiesa.com

Švęsdami Kalėdas daugelis lietuvių įsivaizduoja, kad panašių tradicijų laikosi beveik visas pasaulis. Visgi derėtų žinoti, kad kai kuriose šalyse Kalėdos švenčiamos itin keistai. Pateikiame jums keisčiausių ir įdomiausių kalėdinių tradicijų sąrašą.

Įprastai vaikai per žiemos šventes laukia dovanomis nešino Kalėdų senelio, o štai Austrijoje gyvenantys vaikai yra įbauginami Krampuso, kuris neva lazdomis muša blogus vaikus. Norvegai prieš Kalėdas bijo raganų, todėl vietoj to, kad valytų namus prieš didžiąsias šventes, jie slepia šluotas, kad jų nepavogtų atskridusios raganos. Italijos vaikai vietoj Kalėdų senelio taip pat laukia raganos, tik jau gerosios, nešančios daugybę dovanų ir saldumynų.

Kūčių vakarą lietuvių stalus nugula dar nuo prosenelių laikų atkeliavę tradiciniai patiekalai, tuo tarpu japonai įprastai per šią vakarienę mėgaujasi „KFC” greito maisto restorano siūloma vištiena. Kūčių vakarą taip pat daugelyje valstybių laikomos mišios, tačiau, pavyzdžiui, Venesuelos gyventojai į jas važiuoja ant riedučių.

Vokiečiams vien papuošti eglutės negana – joje jie dar slepia mažą raugintą agurkėlį. Pirmasis jį suradęs vaikas Kalėdų rytą už tai gauna mažą papildomą dovanėlę. Dar iki Kalėdų visame pasaulyje vaikai kabina kalėdines kojines ir tikisi, kad mažieji Kalėdų senelio padėjėjai nykštukai pripildys jas saldumynų bei mažų dovanėlių. Vokietijoje vaikai gruodžio pradžioje lauke laiko batą, kuris geriems vaikams per naktį yra pripildomas saldainių, o blogiems – eglės šakų.

Kūčių vakarą netradiciškai švenčia ir estai. Šią dieną šeimos nariai įprastai visi kartu eina į pirtį. Islandijos gyventojai tiki į visus stebinčią mistinę būtybę, kuri neva po Kalėdų prarija tuos, kas šventėms neįsigijo naujų drabužių.

Britai tiki, kad prie kalėdinio deserto gamybos turi prisidėti kiekvienas šeimos narys, maišant jį pagal laikrodžio rodyklę. Taip darydami šeimos nariai sugalvoja norą, kuris būtinai išsipildys. Slovakų šeimose seniausias šeimos narys turi paimti šaukštelį pudingo ir sviesti jį į lubas. Tikima, kad kuo geriau jis ten prikimba, tuo geresni metai laukia.

Tokios tradicijos turbūt nustebintų ne vieną pagal savo kultūrą Kalėdas švenčiantį lietuvį. Visgi pasaulio įvairovė begalinė ir kiekviena kultūra neša savotišką švenčių istoriją, kuri pasirodo neįprasta kitų tautybių žmonėms.

2015 12 13 08:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt