ketvirtadienis, liepos 9 d.
Kiek kainuoja išgelbėti gyvybę?
tiesa.com

Daugiau nei 20000 baudos kvitų buvo išrašyta greitosios medicinos pagalbos gydytojams už tai, jog greičio matavimo kameros užfiksavo jų automobilį viršijant greitį. Kaip praneša nujienų portalas bbc.co.uk, tik 400 tokių baudos kvitų buvo išrašyti teisėtai.

Policijos pareigūnai teigia, jog, kai kuriais atvejais, greičio matavimo kameros užfiksuoja tik automobilio numerį ir greitį, todėl būna sudėtinga nustatyti ar tai greitosios pagalbos automobilis ar eilinis pažeidėjas.

Informacijos laisvės tarnybų (angl. A Freedom of Information) prašymu, bbc.co.uk surinko duomenis ir visoms greitosios pagalbos įstaigoms parodė, kiek baudos kvitų buvo išrašyta nuo 2009 iki 2014 metų. Skaičius stulbinantis, per klaidą išrašyti net 23 227 baudos kvitai.

Jei greitosios pagalbos tarnybos būtų neapskundusios šios klaidos, per metus už baudas būtų tekę pakloti net 160000 svarų.

Jorkšyro greitosios pagalbos tarnyboms už per penkis metus susikaupusias baudas būtų tekę sumokėti 774 000 svarų, tuo tarpu, pietų centrinės greitosios pagalbos tarnybos už suteiktą skubią medicininę pagalbą, per savaitę praleidžia net 10 valandų, tam, kad apskųstų policijos pareigūnus už neteisėtai išrašytas baudas.

Remiantis Jungtinės Karalystės įstatymais, negalima taikyti nuobaudų transporto priemonėms su mėlynais švyturėliais, kurios skuba į iškvietimus, į šį sąrašą yra įtraukti greitosios pagalbos automobiliai bei gaisrinės.

2015 07 22 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt