trečiadienis, spalio 20 d.
Kiekvienas pats atsakingas už savo gyvenimą
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Atsakomybė

Atsakomybė už savo gyvenimą – brandumo požymis. Kaip jis pasireiškia? Žmogus, kuris atsako  už savo jausmus, jų pasekmes, gali valdyti savo gyvenimą. Tai suteikia tikrumo, pasitikėjimo ir padeda maksimaliai siekti užsibrėžtų tikslų.

Tikriausiai ne kartą girdėjote, kad būti atsakingam už savo gyvenimą nėra lengva.  Tačiau tai yra vienintelis būdas gyventi sąmoningai ir laimingai. Kai suprantate tikruosius savo poelgių motyvus ir galite sveikai į juos reaguoti, jūs turite  visus šansus nustatyti harmoningus santykius su savimi ir aplinkiniu pasauliu.

Kaip prisiimti atsakomybę  už savo gyvenimą?

Kam ir kodėl reikia prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą? Pirmiausia, tai padeda būti užtikrintam, rašo portalas „B17“. Juk kai atsakomybė  sutelkta jūsų rankose, jūs aiškiai suprantate, ką galite paveikti, o ko – ne.: jūs nesate bejėgiai, galite veikti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Toks požiūris į gyvenimą suteikia galimybę aiškiai nustatyti prioritetus ir judėti į priekį link pasirinktų orientyrų.

Jus apima aiškumo ir tikrumo jausmas, kai suprantate, kad esate atsakingi už savo gyvenimą.  Egzistuoja populiari iliuzinė nuomonė, kad žmogus, plaukiantis pasroviui, yra visiškai laisvas. Tai – netiesa.  Juk kai negalite daryti įtakos tam, kas vyksta jūsų gyvenime, jūs nesijaučiate laisvi, jūs jaučiatės pasmerkti. Atsakomybė yra savotiškas raktas į stabilumą ir pasitikėjimą.

Taktika nekaltinti savęs ar aplinkinių už tai, kas vyksta, yra pasmerkta žlugti, nes susidurdami su nesėkmėmis, jūs nesistengsite pakeisti situacijos, o paprasčiausiai kaltę dėl savo klaidų suversite aplinkybėms.

Nustatykite, kas įeina į jūsų įtakos sferą. Būkite maksimaliai sąžiningi ir nesistenkite į savo įtakos ratą sukišti per daug. Remkitės savo asmeniniais resursais ir potencialu.

Išmokite kelti sau tikslus ir veikti. Nors tai skamba paprastai, tačiau tikrovėje būna sudėtinga. Nesiūlome rinktis grandiozinių tikslų. Pradėkite nuo ko nors nelabai reikšmingo ir pasistenkite įgyvendinti savo ketinimą. Tada pamatysite, kad net mažos pergalės suteiks jums pasitikėjimą savo jėgomis.

2021 08 16 08:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt