trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Kinai raginami valgant ne namuose užsisakinėti mažiau maisto
Alfa.lt

Kinijos prezidentui Xi Jinpingui inicijavus atliekų mažinimo ir taupumo skatinimo kampaniją, kinai raginami valgant ne namuose užsisakinėti mažiau maisto.

Šia iniciatyva – o ji pavadinta operacija „tuščia lėkštė“ – siekiama pakeisti kultūroje įsišaknijusį įprotį užsakinėti daugiau maisto negu reikia, kai pietauja ar vakarieniauja žmonių grupė.

„Kalbant apie maisto atliekų reiškinį... tai išties šokiruoja ir liūdina“, – anksčiau šią savaitę pareiškė valstybinės žiniasklaidos cituojamas Xi Jinpingas, kuris taip pat pridūrė, jog „būtina užtikrinti, kad žmonės suprastų aprūpinimo maistu svarbą“.

„Koronaviruso pandemijos poveikis šiais metais tapo dar vienu įspėjamuoju ženklu.“

Viešojo maitinimo grupės, atsižvelgusios į prezidento raginimus, nusprendė taikyti vadinamąją „N minus 1 politiką“, pagal kurią klientus ragina užsisakyti vienu patiekalu mažiau už prie stalo susėdusių pietaujančiųjų ar vakarieniaujančiųjų skaičių.

Kinijos mokslų akademijos 2018 metais paskelbtoje ataskaitoje apskaičiavo, jog didmiesčiuose per metus išmetama 18 mln. tonų maisto.

Tačiau kai kurie socialinės žiniasklaidos naudotojai suabejojo prezidento iniciatyvos sėkme.

„Visų pirma mums reikėtų pakeisti savo nacionalinę tradiciją išlaikyti savo įvaizdį, nes mes visuomet manome, jog užsisakyti vieną patiekalą dviem žmonėms yra gėdinga“, – parašė vienas internautas svetainėje „Weibo“.

2020 08 13 19:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt