sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Kinų virtuvės paslaptys – maistas, paliečiantis širdį
tiesa.com

Kinų senovės išmintis byloja: teisingai paruoštas maistas gydo. Nepaneigsi. Tai patvirtina meilė ir pagarba kinų maistui visame pasaulyje, suvienijusi visus sveiko ir gurmaniško maisto entuziastus.

Tūkstantmečius skaičiuojanti Kinijos kulinarijos istorija – tai nuolatinio unikalaus meno  tobulinimas, paremtas filosofiniais kinų medicinos ir geros savijautos principais.  Kaip sako kantonietiškos virtuvės restorano vadovas ir įkūrėjas Vsevolod Van,  ši virtuvė  – tai ne receptų ir rekomendacijų rinkinys, o iki smulkmenų apgalvota žmogaus sveikatos stiprinimo  ir atstatymo sistema.

Reikia nepamiršti, vieningos kinų virtuvės nėra – ją sudaro 14 žinomiausių tradicinių virtuvių, tarp jų – Pekino, Šanchajaus, Kantono, Syčuano ir kitos.  Kinų maistas taip pat skirstomas į dvi priešingas ir viena kitą papildančias dalis „fan“ ir „cai“.  Restorano vadovas įsitikinęs, jog autentišką „fan“ ir „cai“ efektą galima pasiekti bet kuriame pasaulio krašte – reikia tik turėti tinkamą keptuvę, aštrų peilį  ir kaitrią ugnį.

Penkios esminės taisyklės, maistą paverčiančios vienu malonumu

„Pirma – naudojami tik geri, termiškai apdoroti produktai, antra – maistas gaminamas rankomis, keptas ir garintas maistas ruošiamas ant kaitrios ugnies vos 1-2 minutes, tad vitaminai nespėja „numirti“, išlieka visos gerosios savybės, mikroelementai. Trečia – kiekviena patiekalo sudedamoji dalis ruošiama atskirai, ketvirta – įvairių prieskonių, žolelių, padažų naudojimas, jų beje, kinų virtuvėje naudojama per 300 rūšių. Na ir penkta taisyklė –  komponuoti patiekalo sudėtį pagal kvapą, spalvą ir skonį. Tikiu, jog tai neįprasta“, - patarimais dalijosi V. Van.

2015 07 05 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt