ketvirtadienis, gegužės 19 d.
Kodėl mums naudinga atleisti kitiems už jų padarytas skriaudas?
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Sunku atleisti

Patirta nuoskauda gali gyventi mūsų viduje daugybę metų, nuodydama santykius ir trikdydama vidinę pusiausvyrą. Pabandykite išmokti atleisti kitiems. Ir gyvenimas jums taps gerokai lengvesnis.

Nėra vieno visiems tinkamo darnių santykių su kitais žmonėmis recepto. Vis dėlto vienas dalykas yra aiškus: užgniaužtos nuoskaudos, nesugebėjimas atleisti nulemia nuolatinius konfliktus, nepasitenkinimą ir... vienatvę – jei ne fizinę, tai emocinę. Pabandykite sąmoningai išmokti atleisti. Šis procesas pareikalaus tam tikro laiko. Nuoskaudos, įžeidimo išgyvenimas gali tęstis valandas, savaites ar mėnesius, priklausomai nuo to, kokio sunkumo psichologinę traumą patyrėte. O juk to galima išvengti, jei išmoktumėte atleisti. Tuoj paaiškinsime kodėl.

I priežastis. Atleidimas nereiškia sutikimo

Jeigu jus išplūdo storžievis autobuse ar įskaudino draugė, nebūtina taikstytis su tokiais veiksmais. Jūs galite atsikirsti, išreikšti savo pasipiktinimą ir nuoskaudą – ir atleisti. Ne už tą poelgį ,kurį jūs smerkiate, o tam žmogui, kuris jį padarė. Net gimti savo poziciją vidujai atleidus priešininkui bus kur kas paprasčiau. Juk jūsų pusėje bus moralinis pranašumas.

II priežastis. Atleidimas gimdo užuojautą

Pripažinę, kad su jumis pasielgė neteisingai ir atleidę skriaudėjui, jūs turite galimybę pažvelgti į situaciją jo akimis ir pabandyti suprasti, kodėl jis taip pasielgė. Galbūt jis turėjo savų motyvų, nepriimtinų jums, bet paaiškinamų, jei atsižvelgtumėte į jo gyvenimo patirtį, charakterį, intelektą ir tą situaciją, kurioje jis atsidūrė. Jūs sugebate pajusti užuojautą ir empatiją. Jūs galite nukreipti savo dėmesio fokusą iš negatyvo į pozityvą. Tai bus naudinga jūsų psichikai.

III priežastis. Atleidimas tarsi gatvė su dvipusiu judėjimu

Atleisdami tam, kuris pasielgė su jumis neteisingai, jūs suteikiate jam šansą ištaisyti savo poelgį arba bent ateityje jo nekartoti. Jūsų atleidimas – tarsi kvietimas dialogui, o nuoskaudos prisiminimas nesuteikia jokių šansų toliau tęsti santykius.

IV priežastis. Atleidimas užkerta kelią pasipūtimui

Užuot kūrę keršto planus ir sukę galvą, kaip atsikirsti, palikite Visatai pasirūpinti teisingumu ir tinkamai atlyginti. Juk jūs nemanote, kad turite teisę teisti ir pasigailėti? Yra aukštesnės jogos, kurios valdo mus, jos geriau susitvarko su šia užduotimi už mus, mirtinguosius. Pripažinę tai, galite atsikratyti pasipūtimo ir savęs aukštinimo.

V priežastis. Atleidimas – užkrečiamas dalykas

Mes dažnai kartojame posakį apie tai, kad elgtis su žmonėmis reikia taip, kaip pats norėtum, kad su tavimi elgtųsi kiti. Tik ar patys laikomės šio principo? Kai kiti pažins jus kaip žmogų, sugebantį atleisti, tai ir jie sugebės atleisti jums. Juk nenorite, kad jūsų klaidas jums primintų ir po kelių metų?

VI priežastis. Atleidimas daro mus gražesniais

Neigiamos emocijos – pyktis, įniršis, susinervinimas, nuoskauda – vienaip ar kitaip atsispindi mūsų išvaizdoje ir turi įtakos savijautai. Ypač jei šios emocijos „gyvena“ mumyse ištisus metus. Jų pasekmės būna raukšlės, negraži laikysena, migrena, gastritas. O kai kurie žmonės mėgsta nuoskaudas malšinti maistu ir prisiaugina antsvorį.

VII priežastis. Atleidimas suteikia mums laisvę

Nuolatinis prisiminimas apie tai, kad žmogus nuskriaudė, pasielgė neteisingai ir negražiai, neleidžia mums judėti į priekį. Mes nugrimztame į neigiamas emocijas, gaištame laiką kaltinimams ir keršto planams, kad įrodytume, koks jis buvo neteisus. Mūsų energija eikvojame tam pačiam epizodui vis iš naujo ir iš naujo išgyventi. O tai buvo tik trumpas epizodas. Ateityje laukia daugybė įvairių įvykių ir darbų. Gal geriau orientuotis į juos?

2021 09 10 19:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt