antradienis, sausio 26 d.
Kodėl mūsų gyvenimo kelias keičiasi kas septynerius metus
Alfa.lt

Kaip keičiasi metų laikai, taip ir mes pereiname per tam tikrus gyvenimo etapus.

Rimti pokyčiai mūsų gyvenime įvyksta kas 7 metai. Viskas rutuliojasi tarytum viena linija, kuri prasideda nuo gimimo ir baigiasi mirtimi. Kad ta linija susilenktų  į ratą, mums tenka išgyventi apie 70 metų. Šį sąlyginį gyvenimo kelią galima padalyti į 11 dalių.

Pirmasis ciklas (0–7 metai)

Pirmuosius septynerius gyvenimo metus vaikas būna visiškai susikoncentravęs į save. Aplink jį sukasi visas pasaulis. Juk jo šeima daro viską, kad jam įtiktų. Jeigu kažkuriuo momentu namiškiams tas nepavyksta, tai vaikas sukelia isteriją, atsiduoda pykčiui. Šiuo gyvenimo periodu vaikas būna tikras egoistas, visiškai patenkintas savimi.

Antrasis ciklas (7–14 metų)

Po septynerių metų vaikas nustoja koncentruotis tik į save, jam kyla daug klausimų apie jį supantį pasaulį. Jis išvargina tėvus savo nesibaigiančiais kamantinėjimais, susiranda keistų užsiėmimų. Vaikas tampa filosofu ir mokslininku, kuris nori sužinoti, kaip sudarytas visas pasaulis.

Jis nori laužyti žaislus, kad suprastų, kaip jie veikia, ar užmušti vabzdį, kad pamatytų, kas yra jo viduje. Vaikas domisi kitais vaikais, ir ne tik savo lyties.

Trečiasis ciklas (14–21 metai)

Po keturiolikos metų paauglys pradeda domėtis priešinga lytimi. Berniukai ir mergaitės galvoja apie meilę, dažnai sapnuoja sapnus, kuriuose dominuoja seksualinės fantazijos. Prasideda romantiška draugystė, vaikas įžengia į suaugusiojo gyvenimą.

Ketvirtasis ciklas (21–28 metai)

Apie 21-uosius metus, jeigu viskas susiklosto normaliai, vyras ir moteris ima domėtis kažkuo dar, šalia meilės. Jie pasidaro ambicingi ir ima siekti materialinės gerovės ir sėkmės. Susi vilioję valdžia ar prestižu, vyrai ir moterys ima kovoti, kad juos pasiektų.

Penktasis ciklas (28–35 metai)

Apie dvidešimt aštuntuosius metus mes pagaliau suprantame, kad negalime gauti visko, ko norime. Mes suvokiame, kad yra tokių troškimų, kurių neįmanoma įgyvendinti, todėl pradedame svajoti apie ką kitą. Imame siekti komforto ir stabilumo vietoj ambicingų tikslų. Ateina laikas, kai mes nustojame būti nerūpestingi. Pradedame kaupti pinigus, susimąstome apie būsto įsigijimą ir apie tai, kad laikas įleisti šaknis.

Šeštasis ciklas (35–42 metai)

Apie 35-uosius mūsų energija pasiekia piką. Mes praėjome pusę savo gyvenimo rato, ir nuo šios vietos prasideda smukimas. Mes atsisakome tų dalykų, kurie gali sugadinti mūsų gyvenimo būdą ir pradedame laikytis tradicijų, domėtis metafizika ir religija. Gyvendami praeitimi, mes tampame konformistais, prisitaikėliais. Nustojame bijoti taisyklių, imame siekti disciplinos ir kontrolės.

Septintasis ciklas (42–49 metai)

Pradeda vystytis psichinės ir fizinės ligos. Plaukai ima žilti ir slinkti. Odoje atsiranda raukšlės ir pigmentinės dėmės. Šis etapas laikomas senėjimo pradžia. Mes pradedame susimąstyti apie religinę prasmę. Pajuntame poreikį nusilenkti ir paklusti kokia nors aukščiausiai, dieviškai jėgai.

Aštuntasis ciklas (49–55 metai)

Tai yra seksualinio smukimo periodas. Šiame amžiuje dauguma vyru išgyvena kaltės jausmą, nes visuomenė tikisi iš jų aktyvaus seksualinio vaidmens, o jiems ima atrodyti, kad jie neturi reikalaujamų savybių.

Devintasis ciklas (55–63 metai)

Apie penkiasdešimt šeštuosius metus mes vėl prarandame interesą kitiems dalykams ir pradedame susikoncentruoti į save. Stengiamės atskleisti amžinąsias tiesas, prarandame ryšį su aplinkiniu pasauliu. Tampame tuo, kuo buvome vaikystėje, tačiau šį kartą turtingi vidinių žinių ir patirties. Mes pradedame susimąstyti apie mirtį, trokšdami ją sutikti ramiai ir lengvai.

Dešimtasis ciklas (64–70 metų)

Šiame etape žmogus gali pasidalyti su kitais savo išmintimi, patirtimi ir vertybėmis, kurias sukaupė per gyvenimą. Jis įvertina savo nugyventą gyvenimą, Nuo to, kokie vertingi ir naudingi jam atrodo praleisti metai, priklauso jo nuotaika, energingumas, galimybės vystytis toliau ir būti naudingam pasauliui.

Vienuoliktasis ciklas (po 70-ies)

Po septyniasdešimties mes pradedame ruoštis mirčiai. Suvokdami savo laikinumą, mokomės atsisakyti daugybės nebūtinų dalykų, nesirūpinti menkniekiais, branginti kiekvieną akimirką ir atlaidžiai žiūrėti į tuos, kurie „pasilieka“.

Lygiai taip pat, kaip vaisiaus vystymuisi prireikė devynių mėnesių, žmogus pradeda jausti mirties buvimą šalia likus devyniems mėnesiams iki jos atėjimo.

Kluber.com

2021 01 08 06:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt