ketvirtadienis, liepos 29 d.
Kokias išvadas reikia pasidaryti iš nenusisekusių santykių
Alfa.lt
Pixabay.com
Santykiai

Retai kam pavyksta iš pirmo karto sukurti net ne idealius, o tiesiog pakenčiamus santykius. Visi mes turime nepavykusių romanų bagažą.

Kažkur nesutapo charakteriai, kažkur – pernelyg daug aukojomės be jokios prasmės. Iš pirmo žvilgsnio – daugybė klaidų, kurias norėtume kuo greičiau pamiršti. Mažai kam šaus į galvą kapstytis savo meilės fronto nesėkmėse, jau nekalbant apie klaidų analizavimą.

Tačiau norint sukurti laimingus santykius, kaip tik ir reikia pasimokyti iš praeities klaidų. Todėl negaišdami daugiau laiko, pasistenkime viską sudėlioti į lentynėles.

Santykiai nutrūko tada, kai išsisėmė

Kai kuriam nors vienam poros nariui santykiai įkyrėjo, neretai pasitaiko tokia situacija: antrasis poros narys pradeda pats tempti tuos santykius, mėgindamas išsaugoti ar tiesiog dėl to, kad jaučiasi kaltas. Dėl to kas įvyko, greičiausiai kaltų apskritai nėra – tiesiog santykiai išsisėmė. Jums daugiau nesiseka drauge augti ir tobulėti, arba vienam iš jūsų tie santykiai pasidarė  neįdomūs.

Tokiais atvejais tiesiog pasikalbėkite ir abu priimkite sprendimą. Nereikia užsispyrusiai vaizduoti ir apsimetinėti, jog viskas gerai, jog jūs būtinai ištaisysite situaciją.

Ugdykite kantrybę

Be kantrybės santykiai ilgai nesitęs. Mes visi – pernelyg skirtingi žmonės, net jeigu turime daug bendro. Pakęsti žmogų su visais jo trūkumais ir ypatumais būna labai nelengva. Dėl to visiems mums tiesiog būtina išmokti kantrybės meno.

Neįpraskite tenkintis mažu

Viena nesėkmė praėjusiuose santykiuose gali sužlugdyti jūsų savivertę dabartiniuose santykiuose. Dėl to įsiminkite labai svarbų dalyką: niekada nesitenkinkite mažesniu. Netoleruokite savo atžvilgiu atsainumo ir paniekos, partnerio grubumo. Stengdamiesi pagerinti partnerio gyvenimą, jūs mažų mažiausiai tikitės gauti iš jo kažką panašaus. Jeigu negaunate – puiki proga rimtai susimąstyti apie tai, jog santykiai klostosi kažkaip ne taip.

Prisiimkite atsakomybę už savo klaidas

Mokykitės pripažinti savo klaidas. Žinoma, lengviausia yra apkaltinti dėl to, kas nutiko, kokias nors aplinkybes ar kitą žmogų. Tačiau tik klaidos pripažinimas padės  įgyti vertingos patirties ir suvokti, kaip galima, o kaip nevertėtų elgtis ateityje.

Stenkitės pastebėti pavojaus signalus

Kai kurie žmonės nepastebi arba sumaniai ignoruoja akivaizdžius požymius, bylojančius, jog šeimoje atsirado problemų. “Savaime išsispręs”, “Niekai, neverta kreipti į tai dėmesio” – šios nuostatos tokioje situacijoje yra pikčiausi jūsų priešai. Nes situacijoje, kai vienas partneris neįžvelgia jokių problemų, o kitas – kenčia, laimingos pabaigos nebus.

Nepasiduokite pernelyg anksti

Jei tarp jūsų kilo nesusipratimai, jei vienas kitą ėmėte erzinti, neskubėkite pasiduoti ir numoti ranka į santykius. Iš pradžių pamėginkite prisikapstyti iki esmės, suprasti, ką darote neteisingai, kaip galima būtų pakeisti savo požiūrį. Nukreipti teisingu keliu gali tokie būdo bruožai, kaip sugebėjimas suprasti ir kantrybė.

Jei įprotis pasiduoti tapo jūsų įprastu elgesio modeliu, teks padirbėti su savimi, jei tik, žinoma, nenorite sulaukti senatvės vienatvėje.

Netęskite santykių, kuriuose jūsų nemyli

Turbūt nėra nieko blogiau už santykius, kuriuose  esate nemylimi. Jeigu jūs ilgą laiką liekate be meilės, palaikymo, rūpinimosi ir dėmesio – tai jūsų jausmai greičiausiai yra be atsako. Pagalvokite, ar reikalingi jums tokie santykiai, kur jūs darote viską, o jums neduodama absoliučiai nieko.

Jūs nepasikeisite

Tai bene pati didžiausia iliuzija, kuri gali apakinti dvi suaugusias, susiformavusias asmenybes. Vienintelis dalykas, kuo galite vienas kitam padėti – išmokti priimti partnerį tokį, koks jis yra ir nelaukti iš jo kažko tokio, kas tam žmogui absoliučiai nebūdinga. Jei jūsų moteris negali pakęsti maisto gaminimo, ji tikrai nepasitiks jūsų po darbo su prijuoste ir skaniai kvepiančia kepta višta. Ir jūs staiga, tarsi burtų lazdele pamojus, netapsi romantiku, jei neturite polinkio tokiems dalykams.

Asmeninės ribos 

Bet kurioje poroje turi būti aiškiai nubrėžtos asmeninės ribos: jūsų ir partnerio asmeninė erdvė, laikas, interesai. Laimingi santykiai įmanomi tik tuo atveju, jeigu abu suprantate, kad priklausote patys sau, o ne vienas kitam, jog kontrolė santykius nužudo, jog jums visai nebūtina viską daryti kartu. Tai labiau erzina, negu džiugina.

Laimė – kiekvieno asmeninis pasirinkimas

Kad būtumėte realiai laimingi, nereikia turėti tam kažkokio specialaus žmogaus. Moteris neprivalo pakelti vyro savivertės,  ji neišgydys jo nuo  kompleksų, neužims viso jo laisvo laiko. Visu tuo turite užsiimti patys. Kol to nesuvoksite ir neįsisąmoninsite, jūs ir toliau susidursite su nepasiteisinusių lūkesčių ir žlugusių iliuzijų problema.

Seimairnamai.eu

2021 06 29 08:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt