pirmadienis, birželio 1 d.
Kokios valymo priemonės dezinfekuoja paviršius?

Dezinfekcinės priemonės išperkamos greitai ir jų nuolat trūksta. Ar yra joms alternatyvų? Kokios valymo priemonės gali pašalinti koronavirusus nuo paviršių?

Ne tik viešose vietose, bet ir savo namuose visi norime išvengti pavojaus užsikrėsti. Tam reikėtų dezinfekuoti visus paviršius. Nors trūksta specialių dezinfekcijos priemonių, verta žinoti, kad dauguma dezinfekcinių medžiagų įeina į įvairių valymo priemonių sudėtį.

Indų plovikliai

Koronavirusas susideda iš baltymų ir DNR, kurie apgaubti riebaliniu (lipidų) sluoksniu. Kai šis apsauginis sluoksnis suardomas, virusas tampa neveiksmingas. Tensidinės valymo priemonės kaip tik pasižymi tokiu poveikiu. Dėl šios priežasties muilas ir kruopštus rankų plovimas laikomi svarbiausiais ginklais kovoje su infekcija.

Indų plovikliai paprastai pasižymi stipriu riebalus tirpdančiu efektu, todėl jie tinka paviršiams nuo virusų išvalyti.


Valymo priemonės

Valymo priemonės© Pixabay.com

Alkoholinės valymo priemonės

Valymo priemonės su alkoholiu (etanoliu, izoprofilalkoholiu) taip pat suardo apsauginį viruso sluoksnį. Labai svarbu, kad alkoholio kiekis valymo priemonėje būtų mažiausiai 60–70 proc. Vis dėlto mes negalime visų daiktų dezinfekuoti alkoholiu, nes kai kurioms medžiagoms jis kenkia. Todėl iš pradžių reikia išbandyti mažame plotelyje.

Balinimo priemonės

Tualetui ar voniai skirtos balinimo priemonės su vandenilio peroksidu puikiai išvalo paviršius nuo virusų ir bakterijų. Šių skysčių pagrindas paprastai būna deguonies ir vandenilio mišinys.

Vandenilio peroksidas naudojamas kaip dezinfekcijos priemonė nuo bakterijų, virusų ir salmonelių, taip pat įvairiems daiktams balinti, tačiau nepamirškite, kad didelė jo koncentracija gali pakenkti sveikatai, sukelti pykinimą, viduriavimą, odos pažeidimų ir medžiagų apykaitos problemų. Tokias priemones reikia naudoti atskiestas ir saugoti, kad jų nepatektų ant odos.

Dantų gydytojų priemonė

Po šaknų kanalų gydymo pacientams neretai skiriamas natriohipochlorito tirpalas. Jis skatina žaizdų gijimą, tačiau mokslininkai ištyrė, kad jis padeda naikinti ir koronavirusus. Paviršių dezinfekcijai užtenka net 0,1 proc. tirpalo.

Būtina paisyti veikimo laiko

Mokslininkai aiškina, kad paviršiams nuo koronavirusų dezinfekuoti pirmiausia tinka trys patikrintos medžiagos: etanolis, natruiohipochloritas ir vandenilio peroksidas. Šios priemonės veiksmingai naikina virusus su apsauginiu riebaliniu apvalkalu. Stenkitės, kad priemonės veiktų paviršius ne trumpiau kaip 1 minutę.

Dėmesio!

Naudodami valymo priemones būtinai mūvėkite apsaugines pirštines. Po to nuplaukite paviršius vandeniu ir gerai išvėdinkite patalpą.

Kaip dezinfekuoti drabužius?

Antibakteriniai valikliai ar drėgnos servetėlės iš prekybos centrų tam netinka. Šios priemonės gali išvalyti bakterijas, bet ne virusus.

Prasminga drabužius ir namų tekstilę skalbti 60 laipsnių temperatūroje. Skalbimo miltelių su balinamosiomis medžiagomis tam užtenka.

Koronavirusu užsikrėtusio asmens drabužiai turi būti skalbiami atskirai nuo kitų ir džiovinami gryname ore, jei yra galimybė.

Reguliarus vėdinimas

Atminkite, kad virusai ore išlieka aktyvūs tris valandas. Nepriklausomai nuo to, ar yra namuose užsikrėtęs asmuo, ar ne, kambarius reikia vėdinti reguliariai. Kuo geresnė bus oro cirkuliacija namuose ir kuo daugiau deguonies, tuo švaresnis bus oras. Kaip rašo T-online.de, grynas oras labai naudingas mūsų centrinio šildymo išdžiovintoms gleivinėms.

Įsidėmėkite, kiek laiko koronavirusai išgyvena ant įvairių paviršių:

*ant plieno ir plastiko: mažiausiai 72 valandas,

*ant kartono ir popieriaus: mažiausiai 24 valandas,

*ant vario: mažiausiai 4 valandas.

Štai kodėl būtina namuose palaikyti švarą.

2020 04 03 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt