sekmadienis, liepos 5 d.
Komplimentas – šventa teisybė
tiesa.com

Vienas iš nedaugelio dalykų, kuriuos tikras džentelmenas privalo mokėti – tai sakyti komplimentus. Vyras gali drovėtis, mikčioti, būti neiškalbingas ir neišvaizdus, tačiau sugebėjęs laiku ištarti tinkamą frazę ar parodyti pagarbų gestą moteriai (o ir vyrui) iškart nubrauks savo trūkumus.

Komplimentas (žodis ar judesys) yra tiesus kelias į pašnekovo palankumą. Planetoje nėra nė vieno žmogaus, kuris nesiektų pripažinimo už savo pastangas ir veiklą. Nerasite nė vieno, kuris nenorėtų būti pagerbtas, mylimas ir reikalingas.

Galantiškas kaip Jamesas Bondas

Žinoma, nėra lengva priversti moterį pasijusti ypatinga. Dažniausiai girdimi komplimentai yra banalūs, paviršutiniški, tušti arba beprasmiai. Puikiai žinome, kad juos reikia sakyti, tačiau retas moka tai padaryti tinkamai. Mes labiau linkę nuomonę pasilaikyti sau ir atvirai nereikšti emocijų.

Nuraminsime – rasti idealų komplimentą nėra sunku, nors, deja, ir nėra vieno universalaus, tinkančio visiems atvejams. Mokytis niekada ne vėlu, nes, kaip sakydavo garsusis Jamesas Bondas, „kiekviena diena yra verta sakyti komplimentus“, o žymiajam agentui tarp moterų, kaip žinia, sekėsi…

Auksinė taisyklė – nuoširdumas 

Pradėkite nuo kritiško ir objektyvaus įvertinimo, kaip apskritai kalbate ir kaip valdote žodį. Jūsų žodynas – skurdus ar turtingas? Kalbate mįslėmis ir pernelyg sudėtingai? Ar žmonės jumis tiki?

Komplimento žodžiai turi būti paprasti, neįmantrūs, sakinio konstrukcija aiški, be šalutinių sakinių. Jei sunku reikšti mintis žodžiu, daugeliu atvejų jus išgelbės mimika ar atkištas nykštys, o tokie jaustukai, kaip „oho!“ ar „hm!“ galbūt skambės iškalbingiau už įmantriausią sakinį. Tik reikia tai daryti. Reaguoti. Reikšti savo nuomonę.   

Jei neturite bėdų dėl verbalinės komunikacijos, įvertinkite savo įtaigumą. Pagrindinė ir „auksinė“ komplimento taisyklė: jis visada turi skambėti nuoširdžiai.

„Šviesiausia kalnų žvaigždė“

Moteris neišvengiamai iš pradžių pagalvos, kad girdamas ją siekiate asmeninės naudos: nusitempti į lovą, pasiskolinti pinigų, atsikąsti jos pietų sumuštinio, ypač jei anksčiau niekada jai tokių dalykų nekalbėdavote ir niekaip nereaguodavote, ar ji vilkėjo prabangia suknele, ar treningais… Todėl akivaizdus nuoširdumas ir yra geriausia apsauga nuo tokių įtarinėjimų.

Prieš sakydamas komplimentą apsispręskite, kas jums iš tikrųjų joje patinka? Išvaizda, elgesys, mintys, laikysena, humoro jausmas? Nesišvaistykite štampais –turite pats savo teiginiu tikėti, tik tada komplimentas skambės nuoširdžiai. Kai suvoksite, kas patinka, pridėkite įrodymą, kodėl. Pvz.: „Su šia suknele atrodai labai seksualiai.“

Bet neužmirškite, kad geras komplimentas turi būti realus (žinoma, gruzinų pavyzdžiu mylimąją galite vadinti kad ir „šviesiausia kalnų žvaigžde“). Geriau nefantazuokite.

Ne tik grožis, bet ir protas

Ar Jums yra tekę pasakyti komplimentą, kuris privertė moterį pasijusti nemaloniai? Ar tokį, kuris nesukėlė laukiamo efekto? Kad ir toks pavyzdys: „Nevalgai pyragėlių? Puiku, sulieknėsi ir geriau atrodysi!“ Deja, kai tai sakote moteriai, priverčiate ją pasijusti blogai: ji galvoja ne apie tai, kaip bus gerai, kai ji sulieknės, o apie tai, kad dabar laikote ją stora! Ir apskritai geriau venkite komplimentų apie svorį, nebent sutinkate nuoširdžiai kartoti, kad jūsų išrinktoji yra puikios figūros.

Moterims neužtenka, jei pagirsite jų augintinius, laikrodžius, šukuosenas, batelius ar žiedus. Svarbiausia, kad už visų jos daiktų matytumėte ją pačią. Kiekvienas banalus komplimentas, kad ir ką pasakysite, tik patvirtins, kad jums patinka tik jos plaukai, krūtinė, kojos, suknelė, bet ne ji pati…

Galvokite plačiau – gražios moterys ir taip dažnai sulaukia komplimentų dėl savo grožio, tačiau retai pagiriamos už protą, pasiekimus ir talentą. Pasinaudokite tuo! Net pati gražiausia pasaulyje moteris nori girdėti, kad vyras vertina ir jos asmenybę.

Kaip sakyti komplimentus

Atminkite, kad moteris VISADA jaučiasi nesaugi – ji nuolat galvoja, ką kiti žmonės mano apie ją. Suteikite jai pasitikėjimo savimi. Jei žinote, kad ji kovoja su antsvoriu, palaikykite ją, jei pasidarė naują šukuoseną, pagirkite, jei nusipirko naują suknelę, nuoširdžiai įvertinkite pirkinį. Pvz.: „Girdėjau, kad pasidarei naują šukuoseną, bet tai, ką matau, nuostabu.“

Niekada komplimentu nelyginkite moters su kitomis dailiosios lyties atstovėmis, net jei taip norite pabrėžti jos pokyčius.

Gerbkite kitų nuomonę – pritarimas kito asmens išsakytai teigiamai nuomonei yra tas pats komplimentas, ir toks jūsų pritarimas jį tik dar labiau sustiprins: „Visiškai sutinku, atrodai stulbinamai!“

Nesišvaistykite komplimentais pernelyg dažnai. Nenupiginkite jų. Pasistenkite sugalvoti ką nors originalesnio. „Gerai atrodai šįvakar“ – nieko nesakantis teiginys. Nors jis gali būti nuoširdus, bet kartu yra ir nuobodus (ir ji, be abejonės, bus tai girdėjusi šimtus kartų). Geriau jau pasakyti: „Tu esi nuostabiausia moteris pasaulyje“, nes toks teiginys slepia daugiau prasmių (jūsų pasirinkimo, palyginimo su kitomis, jos pastangų įvertinimo). Juk kiekviena moteris praleidžia daug laiko besirengdama ir besipuošdama, todėl „gerai atrodai“ privalo būti detalesnis, pvz., su faktu, kad jos „auskarai tinka prie šitos suknelės“, ir pan.

Štai keletas „gerai atrodai“ komplimentų pavyzdžių:

„Ši skrybėlė puikiai tau tinka!“

„Raudona suknelė – kaip tik jums“.

„Tai – jūsų spalva“.

„Gerai sugalvota!“

„Nuostabūs auskarai? Ar jie rankų darbo?“

„Negaliu įsivaizduoti kitos šukuosenos, kuri labiau tau tiktų“.

Naudingi patarimai

Atkreipkite dėmesį į detales. Nelaidykite liežuvio apie tai, ką pastebite pirmiausia – plaukus, batus ar automobilį. Paieškokite moters išvaizdoje ar laikysenoje ko nors ypatingo, kam ji įdėjo pastangų. Geriausias komplimentas – ištartas ekspromtu. Pvz.: „Net negalvojau, kad taip gerai vairuoji.“ „Šita tavo daina tokia liūdna ir jausminga, ji sujaudino mane.“

Laukite. Komplimentas įtaigiausiai skambės pasakytas iškart po veiksmo, pvz., atneštos arbatos, padainuotos dainos ir pan. Iš esmės komplimentas visada turi būti skirtas konkrečiai detalei ar veiksmui – tai parodo, kad kreipiate dėmesį į pokyčius, kad tai jus sužavėjo. Pvz.: „Nuostabus pyragas! Ar galiu paprašyti dar gabalėlio?“ arba: „Nuostabi raudona palaidinė, ši spalva tau nepaprastai tinka.“

Apsidrauskite. Jei ruošiatės pradžiuginti nepažįstamą moterį ir nenorite pasirodyti nemandagus, sulaukite akių kontakto ir, prieš tardamas komplimentą, ištarkite neutralią frazę, pvz.: „turiu pasakyti“, „turbūt dažnai tai girdite, bet privalau ir aš tai pasakyti…“, „atsiprašau, kad trukdau…“

Įsitikinkite. Jums reikia įrodymo, kad moteris nudžiugo. Šypsenos. Nuostabos. Droviai tariamo „ačiū“. Paraudimo. Sulaukite reakcijos į komplimentą, sužinokite, kad jis pasiekė moters širdį.

Parengta pagal www.elegancija.eu

2015 01 04 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt