pirmadienis, birželio 1 d.
Koronavirusas sparčiai plinta ir tarp valstybių lyderių
tiesa.com
pixabay.com

Per pasaulį žygiuojantis naujasis koronavirusas neaplenkė įžymybių ir aukštų pareigūnų. Ketvirtadienį pranešta apie Aktoriaus Tomo Hankso ir jo žmonos Ritos Wilson COVID-19 diagnozę, vėliau pasirodė pranešimų apie virtinę susirgusių įžymių sportininkų.

Tačiau virusas neapleido ir aukštus postus užimančių valstybių lyderių. Daugiausiai jų užsikrėtė Irane, kuris epidemiologiniu požiūriu yra tarp blogiausioje padėtyje esančių valstybių.

Čia virusas nustatytas sveikatos apsaugos viceministrui Irajui Harirchi, parlamento Nacionalinio saugumo ir užsienio politikos komiteto pirmininkui Mojtabai Zolnourui, viceprezidentei moterų ir šeimos reikalams Masoumeh Ebtekar.

Irano naujienų agentūros „Fars“ duomenimis, naujuoju virusu taip pat užsikrėtė kultūros paveldo ir turizmo ministras Ali Asgharas Mounesanas, prekybos ministras Reza Rahmani ir pirmasis viceprezidentas Eshaqas Jahangiri. Irane nuo koronaviruso mirė Seyyedas Mohammadas Mirmohammadi iš Tikslingumo tarybos, patarinėjančios aukščiausiajam šalies lyderiui ajatolai Ali Khamenei.

Jungtinės Karalystės parlamento narė, sveikatos apsaugos sekretoriaus pavaduotoja Nadine Dorries antradienį pranešė, kad jai buvo patvirtintas koronavirusas.

„Galiu patvirtinti, kad man nustatytas koronavirusas... ir aš izoliavausi namuose“, – nurodė konservatorė. Praeitą savaitę prancūzų radijas pranešė, kad serga šalies kultūros ministras Franckas Riesteris, kuris taip pat gydosi namuose. Italijos valstybinė televizija „Rai“ sekmadienį pranešė, kad naujuoju koronavirusu užsikrėtė dar vienas gubernatorius – Pjemonto regiono vadovas Alberto Cirio.

Šeštadienį Lacijaus regiono, kuriam priklauso ir Roma, gubernatorius pareiškė, kad laikysis karantino, nes jam buvo diagnozuotas šis užkratas. Ispanijos lygių galimybių ministrei Irene Montero taip pat diagnozuotas koronavirusas; ji izoliuota kartu su savo partneriu, vicepremjeru ir kraštutinių kairiųjų partijos „Mes galime“ („Podemos“) lyderiu Pablo Iglesias, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

„Ministrė jaučiasi gerai. Atsižvelgiant į situaciją, antrajam vicepremjerui Pablo Iglesias taip pat taikomas karantinas“, – rašoma vyriausybės išplatintame pranešime. „Šiandien visiems vyriausybės nariams bus atlikti tyrimai“, – priduriama jame. Tyrimų rezultatus žadama paskelbti vėliau ketvirtadienį. Johnso Hopkinso universitetas paskelbė, kad kovo 12 dieną pasaulyje buvo užregistruota daugiau kaip 126 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir daugiau kaip 4,6 tūkst. mirties atvejų.

2020 03 12 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt