trečiadienis, spalio 28 d.
Kuo joga geresnė už sporto klubą?
tiesa.com

Nuo senų laikų praktikuojama joga net ir šiandien drąsiai konkuruoja su kitomis sporto rūšimis. Žmogaus kūnui reikia judėti, todėl didelė dalis žmonių bėgioja, žaidžia sportinius žaidimus ar kilnoja svarmenis sporto klubuose. Tačiau ar žinote, kuo joga geresnė už sporto salę? Patarimais ir patirtimi dalinasi jogos ekspertė Heidi Kristoffer.

Tai efektyvu!

„Kodėl turėčiau gaišti tiek daug laiko sporto salėje dirbdama su kiekviena mano kūno dalimi atskirai, kai,

jogos dėka, viską padaryti galiu vienu metu?“ - klausė trenerė.

Jokie svorių kilnojimai, pasak moters, nepadarys jos rankų tokiomis stipriomis, kaip išlaikant savo kūną per jogą. Praktiškai visi judesiai jogos praktikos metu įtraukia kone visus kūno raumenis, todėl šios treniruotės yra labai efektyvios.

Joga gali būti priskiriama ir prie kardio treniruočių

Viskas, ką turite padaryti, tai atlikti keletą saulės pasveikinimų ar bet kokių pratimų seriją geru, nuolatiniu tempu, atitinkančių jūsų kvėpavimą ir judesius. Arba, jei esate nuotykių mėgėjas, išbandykite „Kundalini kriyas“.

Joga nėra konkurencingas sportas

„Ar nėra pakankamai konkurencijos darbe ir gyvenime apskritai?“, - klausė jogos mokytoja. Sporto salėje visada atsiras tokių, kurie bando greičiau nubėgti, daugiau pakelti ir t.t. Joga iš prigimties padeda žmogui atsiriboti nuo pasaulio ir įsiklausyti į save ir savo kūną. Čia nėra jokios konkurencijos ar lyginimosi su kitais. Čia esate svarbus tik jūs pats.

Sutaupote pinigų

Tiesą sakant, joga neturėtų kainuoti nė cento. Viskas, ko jums reikia jogos praktikai esate tik jūs patys. Galite dėvėti bet kokius drabužius, kurie leidžia laisvai judėti, ir jums net nereikia jogos kilimėlio - žolė ar kilimas tinka kuo puikiausiai. „Jei norite šiek tiek įkvėpimo, yra daug puikių ir nebrangių jogos DVD ar nemokamų internetinių vaizdo įrašų“, - tikino ekspertė.

Jogą daryti galite bet kur!

„Jums nereikalinga jokia papildoma įranga, tad nesvarbu, kad ir kur bebūtumėte – darbe, namie ar kelyje – galite „išlaužti“ kokią pozą“, - juokavo Heidi.

Joga padeda numesti svorio

Jogos praktika pakeičia jūsų mintis bei požiūrį į gyvenimą, kūną ir valgį. Suprasdami jogos tikslus, suvoksite, kad savo kūnui norite linkėti tik geriausio, tad greitojo maisto kišti į savo skrandį tiesiog nebenorėsite. Pamirškite kalorijų skaičiavimus ir įsiklausykite, ką sako jūsų kūnas.

Labas, įvairove!

Joga kiekvieną dieną gali būti vis kitokia, jeigu jūs tik to panorėsite. Trokštate iššūkių? Įtraukite rankų balanso ir inversijų į savo treniruotę. Norite susikoncentruoti? Padarykite balansuojančių pratimų nuosekliai ant tos pačios kojos.

Jokių sužalojimų

Jogos dėka jūs išmoksite suvienyti savo kūną ir protą. Taip atkreipsite dėmesį į savo kūno reakciją į įvairiausius jo judesius. Judėkite tiek, kiek leidžia jūsų kūno galimybės ir jokiu būdu neperspauskite savęs.

2015 09 06 11:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt