penktadienis, spalio 2 d.
Laisvės dvasia svarbi ir santykiuose
tiesa.com

Praėjo raudonomis širdutėmis nusagstyta švento Valentino diena, trispalvės spalvomis nuvilnijo ir kiekvienam lietuviui brangi Vasario 16-oji, mūsų valstybės atkūrimo, mūsų nepriklausomybės ir laisvės diena. Kas tarp jų bendro? Ogi tai, kad kiekvienas mes esame pajėgūs mylėti ir būti mylimi – tik reikia nepamiršti, kad ir asmeniniai santykiai turi būti grindžiami laisve. Tik tada žmogus gali jaustis laimingas.

Kaip kuri pasitikėjimu grįstus santykius? Egzistuoja keletas paprastų, bet visuotinių dėsnių, kuriuos žinant ir taikant daug lengviau sukurti laimingus santykius su mylimais žmonėmis.

Pasitikėjimas

Kartais daug savo gyvybinės energijos poros išeikvoja veltui – įtarinėdami, tikrindami vienas kitą. Pasitikėjimas tikriems meilės santykiams gyvybiškai svarbus. Be jo žmogus tampa įtarus, neramus, nuogąstaujantis, o jo „antroji pusė“ dūsta emociniuose spąstuose. Nepasitikintys žmonės jaučiasi vieniši, nejaučia tarpusavio ryšio, tad jų draugystė ir meilė dažniausiai neatlaiko neišvengiamų išbandymų. Pasitikėjimas yra tvirtas pasikliovimas kito žmogaus sąžiningumu, padorumu bei patikimumu. Nors pasitikėjimui atsirasti reikia laiko, būtent nuo to iš esmės priklauso, ar santykiai bus artimi ir ilgalaikiai.

Nuoširdūs žodžiai

Meilė nėra visiems laikams duotas nekintamas dalykas. Ji panaši į augalą, kuris arba auga ir žydi, arba vysta ir miršta. Viskas priklauso nuo to, kaip mes ją puoselėjame. O nuoširdus bendravimas prilygsta vandeniui, be kurio augalas neišgyvena. Svarbu kalbėtis apie norus, poreikius, apie santykius ir jausmus, leisti partneriui sužinoti, kad jūs jį mylite ir vertinate, ir nebijoti ištarti stebuklingus žodžius: „Aš tave myliu.“

Meilė nekeliant sąlygų

Jei norite sulaukti meilės, turite ją pirmiausia dovanoti patys. Meilė panaši į bumerangą – ji grįžta. Tiesa, gal ir ne visad iš to paties žmogaus, – bet grįžta šimteriopai.

Meilės atsargos neišsemiamos, o vienintelis būdas ją prarasti – tai neatiduoti jos kitiems.

Realiame gyvenime viena iš dažniausių problemų – meilė pernelyg dažnai dovanojama su išlygomis. Viena iš priežasčių, kodėl žmonės retai patiria meilę – jie laukia, kol iš pradžių juos kas nors pamils. Bet tai panašu į muzikantą, kuris sakytų: „Aš pradėsiu groti tik tuomet, kai žmonės pradės šokti.“

Slaptoji laimingų santykių visam gyvenimui formulė yra išties paprasta: visuomet koncentruokite dėmesį ne į tai, ką galite gauti, o į tai, ką galite duoti.

Prisilietimai

Bene patys galingiausi „apčiuopiami“ meilės požymiai yra prisilietimai – jie griauna didžiausius barjerus ir stiprina tarpusavio santykius. Dažniau apkabinkite partnerį be priežasties, be jokio seksualinio motyvo, susikabinkite rankomis būdami tarp žmonių, kaip tai daro įsimylėjėliai. Šios praktikos rezultatai tikrai maloniai nustebins.

Tyrimų duomenys rodo, kad kai mes su meile prie ko nors liečiamės, keičiasi ir mūsų pačių, ir to „liečiamojo“ žmogaus fiziologija – sumažėja streso hormonų lygis, atsipalaiduoja nervų sistema, pagerėja imuninės sistemos apsauginės funkcijos ir bendra emocinė būsena.

Laisvės dvasia

Mylimam žmogui negalima varžyti laisvės. Jis turi laisvai priimti sprendimus, gyventi kaip pats nori, o ne taip, kaip nori jo partneris. Kiekvienam iš mūsų reikia asmeninės erdvės. Jei tikrai myli žmogų, turi gerbti jo norus ir poreikius. Ir laisvę, beje, reikia suteikti ne tada, kai santykiai jau žlunga – tai turi būti savaime suprantamas dalykas nuo pat besimezgančių santykių pradžios.

Paradoksas, bet kai žmogus jaučiasi laisvas, dažniausiai jis nenori pažeisti tarpusavio susitarimų.

2016 02 22 07:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt