trečiadienis, spalio 20 d.
Lengvas būdas atsikratyti sunkios praeities naštos
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Praeities našta

Praeitis neturi turėti jums galios. Ji neturi valdyti jūsų. Praeitis egzistuoja lygiai tiek, kiek jūs leidžiate jai gyventi savo galvoje.

Paprastai tai būna ne šviesūs prisiminimai iš praeities, o veikiau senos nuoskaudos, skausmas, nusivylimai ir mintys apie praleistas galimybes. Siūlome išbandyti pratimą, kuris padės atsikratyti praeities naštos.

Kodėl pavojinga gyventi praeitimi? Gyventi prote apskritai yra pavojinga. Jeigu jūs išgyvenate dėl praeities, tai judate link depresijos, o jeigu jaudinatės dėl ateities, tai auga nerimas. Gyventi prote, vadinasi, nuolat būti mintyse.

Dėl praeities galima liūdėti, prisiminti buvusius įvykius, nerimauti, stengtis pakeisti, bet viskas bus beprasmiška ir veda tik į dvasines kančias.

Mintys apie praeitį trukdo gyventi.

Moterys gali išgyventi dėl praėjusios jaunystės, buvusio vyro, dėl savo nesėkmių kaltinti tėvus ir mokyklos metus.

Vyrai gali gailėtis to, kad anksčiau uždirbdavo daugiau, buvo daugiau galimybių, graužtis dėl prarasto posto ar meilės.

Galima su nostalgija galvoti apie gerus vaikystės metus ir dūsauti dėl prarastos palaimos būsenos. Žmonės dažnai gailisi dėl negatyvios praeities ir dėl to, kad jos neįmanoma ištaisyti, nors labai norėtų.

Praeities išgyvenimas sustingdo žmogų, padaro jį nepaslankų. Įkyrios mintys ir emocijos gali lydėti visą gyvenimą. Svarbiausia čia jausmas – nuoskauda – neteisybės jausmas.

Apie 90 proc. psichoterapeutų pacientų vienaip ar kitaip gyvena praeityje. Ši asmenybės dalis paskendusi pretenzijose, nuoskaudose, pyktyje ir baimėje. Praeitis neabejotinai trukdo jiems gyventi, kenkia kūnui, sveikatai, skatina izoliuotis nuo žmonių, vengti naujovių, rašo portalas „B17“.

Seni dalykai slegia. Įsivaizduokite, kad jūs vaikštote su kišenėmis, pilnomis akmenų. Pabandykime atsikratyti jų drauge.

Pratimas „Kišenė“

Prisikraukite kišenes akmenų. Kiekvienas akmuo turi atitikti vieną neigiamą mintį iš praeities. Akmenys gali būti didesni ir mažesni, priklausomai nuo nuoskaudos dydžio.

Kiek tokių akmenų prisirinksite?

Dabar jūs galite visą tą savo psichologinį krūvį jausti fiziškai. Gerai, kad dabar visa tai išreiškėte materialiame pasaulyje, nes dažnai tokios mintys būna nesąmoningos ir žmogus gyvena su savo našta, pats nesuprasdamas, kodėl jam taip sunku.

Skolos, nebaigti darbai, įsižeidimai ir pyktis ant artimųjų ir draugų, praleisti šansai – visa tai krūvis, kurį dabar laikas išmesti.

Dabar imkite po akmenį iš eilės ir prisiminkite, ką jis reiškia. Išmeskite jį labai toli, kad nematytumėte. Galite mesti į upę. Sakykite: „Tu man daugiau nereikalingas.“

Jeigu norėsite kažką pasilikti, tai pasilikite. Galbūt tą situaciją galima išspręsti dabar, šiuo momentu.

Pasilikite tik tai, ką galite išspręsti per vieną parą. Ir spręskite klausimą iškart, neatidėliokite jo vėl kaip naštos. Išspręskite ir išmeskite akmenį.

Pajuskite, kaip lengva gyventi pasidarė be slegiančios praeities naštos.

2021 09 29 08:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt