šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Liaudiški patarimai, kaip atsikratyti įkyruolių
tiesa.com

Vasarą atkuto ne tik žmonės – atkuto, sukruto ir musės, uodai, ir netgi erkės. Pasinaudokime liaudies sukaupta patirtimi ir pamėginkime paskelbti kovą neprašytiems įkyruoliams nenuodydami savo aplinkos cheminėmis medžiagomis.

 Jei jūsų kambaryje dažnai „svečiuojasi“ uodai ir musės, verta ant palangės pasisodinti bazilikų. Šie vabzdžiai nepakenčia bazilikų skleidžiamo aštroko kvapo, užtat jums šie žali kvapnūs lapeliai bus tikras pagalbininkas gaminant šeimai skanius patiekalus. Jei uodai puola lauke, vertėtų atviras kūno vietas patrinti paprasčiausia degtine. Tiesa, galima su uodais kovoti ir kvapnesnėmis natūraliomis priemonėmis – tose kūno vietose, kur paprastai paskleidžiate kvepalus, tąkart užlašinkite lašelį kitą levandų aliejaus. Uodai nemėgsta ir kitų kvapių augalų – ramunėlių, anyžių, valerijonų, taip pat pomidorų lapų kvapo. Be to, lauke patartina vilkėti šviesiais drabužiais, nes nustatyta, kad uodus ypač vilioja raudona, juoda ar mėlyna spalva. Šiuos mažuosius vampyriukus prisiviliosite ir tuomet, jei jūsų drabužiai kvepės skalbimo priemonėmis ar jūsų rankos – ką tik naudotu kvapiu muilu. Užtat verčiau vasarą einant į gamtą rinktis bekvapes higienos priemones.

Jei nei iš šio, nei iš to po kambarį ėmė lakstyti lauko skruzdėlytės, jų mėgstamus takelius, o ypač – landeles, pro kur jos ateina, pabarstykite cinamonu. Ir namai kvepės, tarsi būtumėt pyragą kepę, ir skruzdėlytės „suks ienas“ atgal. Kai kas rekomenduoja skruzdėles pasitikti maltos kavos milteliais. Sako, kad poveikis būna panašus kaip cinamono – skruzdžių nelieka.

Jei įtariate, kad šiukšliadėžę virtuvėje po kriaukle pamėgo lankyti maža pelytė, gal pradžiai pakaks ten keletą kartų pašlakstyti stipraus mėtų nuoviro ar mėtų ekstrakto iš vaistinės.

Susidūrimas su erke gali būti labai pavojingas, nes erkės įsisiurbdamos gali užkrėsti Laimo liga ar erkiniu encefalitu. Taigi, kaip nuo jų saugotis? Teigiama, kad erkes atbaido vanilės kvapas. Vanilės ekstraktą perpus atskieskite vandeniu ir eidami į gamtą apsišlakstykite. Tiks ir arbatmedžio aliejus bei česnakas, nes nuo jų erkės taip pat bėga kuo toliau. Tam tinka pasidaryti česnako užpilą (keletą susmulkintų česnako skiltelių užpilkite stikline vandens) ir apšlakstyti visą plotelį, kuriame, pvz., rengiatės iškylauti.

2014 06 08 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt