antradienis, rugsėjo 22 d.
Lietuvė: dėl mano kūdikio mirties kalti medikai
tiesa.com

„Tiesa“ susisiekė su penkerius metus Jungtinėje Karalystėje gyvenačia Ingrida, kuri ketvirtadienio vakarą Bostono ligoninėje išgyveno tragišką netekį – dėl medikų aplaidumo lietuvė neteko kūdikio. Advokatų durys dar bent aštuonioms savaitėms bus užvertos – iki tada, kol paaiškės tikslios mirties priežastys.

Ingrida pasakojo, kad jos visas nėštumas buvo sklandus, šeima laukė lapkričio 24-ąją turėjusios gimti dukters, kuri buvo sveika, o jos svoris – normalus.

Praėjusį pirmadienį, lapkričio 16-ą dieną, Ingrida pajuto pirmuosius sarėmius, tad nieko nelaukusi nuskubėjo į ligoninę. Gydytojai apžiūrėję lietuvę, pranešė, kad gimda prasivėrė dviemis centimetrais, tačiau to nepakanka, ir išsiuntė Ingridą namo. Praėjus vos penkioms valandoms sąrėmiai ėmė kartotis, tad pašnekovė vėl nuvyko pas medikus, kurie paguldė ją į ligoninę.

Gimdoje pokyčių nebuvo, medikai aiškino, kad atsivėrimas gali užtrukti, ir antradienio vakarą Ingridai buvo liepta keliauti į namus ir dar palaukti. Trečiadienį pašnekovė teigė, jautųsis gerai, deja, naktį sąrėmiai ėmė ūmėti, o vėliau pasirodė ir žalsvos išskyros. Paskambinus gydytojams telefonu, medikai ramino Ingridą aiškindami, kad simptomai yra įprasti ir normalūs, o jie esą neturintys laiko atvažiuoti pašnekovės apžiūrėti.

Lietuvė neturėjo kitos išeities, kaip tik pati imtis veiksmų, ir ketvirtadienį išskubėjo į ligoninę, deja, jau buvo per vėlu – mergaitės gyvybė motinos isčiose buvo užgesusi.

„Mirties liudijime buvo parašyta, kad vaisius išmirkęs. Gydytojai man sakė, kad placenta jau buvo susenėjusi nuo pernešiojimo. Negana to, per naktį ligoninėje laukiau, kol iš mano pilvo bus išimta mirusi dukra. Medikai teisinosi, kad cezario pjūvis gali sukelti infekciją, o vienu metu, netgi pasiūlė man važiuoti namo ir nusiraminti,“ – siaubingais išgyvenimais dalinosi Ingrida.

Pašnekovė mano, kad jeigu tada būtų išvykusi į namus, būtų likusi apkaltinta dėl kūdikio netekties ir rizikavusi savo paties gyvybe.

Cezario operacija Ingridai buvo atlikta tik ankstų penktadienio rytą, po 11 val. laukimo palatoje su negyva dukterimi įsčiose.

Platesnė informacija jau greitai – „Tiesoje“.

2015 11 24 16:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt