pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Lietuvės skundas: jeigu tu esi imigrantas, tave sutryps kaip musę
tiesa.com

Su „Tiesos“ redakcija susisiekė Jungtinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė Janina (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – autr.past.), kurios bendradarbis Alius M. kovoja su klastinga priklausomybe. Pasak pašnekovės, medikai vietoj to, kad padėtų sergančiajam, užmerkė akis. Ir visa tai tik todėl, kad jis yra imigrantas.

Sausio 12 dienos rytą, Alius buvo užpultas keturių jaunuolių ir stipriai sumuštas. Ir nors greitosios medicininės pagalbos darbuotojai išvežė lietuvį į ligoninę, vos po kelių valandų jis buvo išleistas į namus. Kaip sakė, Janina, – tiesiog išvytas.

„Vakar jį užpuolė ir sumušė keturi asmenys. Greitoji pagalba susiuvo jam žaizdas ir viskas. Šiandien jam pasidarė blogai, kojos dreba, širdis baladojasi, psichologiškai jaučiasi labai silpnai žmogus, iškvietėme greitąją, jį išvežė, papuolė gydytojas, kuriam, mano manymu, jo fizionomija nepatiko ir jį paėmė ir išmetė“, – nuogastavo Janina.

Lietuvė teigė nesuprantanti, kodėl Alius nebuvo laikomas ligoninėje bent vieną parą, kodėl nebuvo išvalytas jo organizmas ir prijungtos lašelinės. Janina mano, kad toks medikų elgesys – akivaizdi diskriminacija imigrantų atžvilgiu, ir jeigu Alius būtų tikras anglas, viskas būtų kitaip.

„Netikrino, nedarė tyrimų, žmogus, ką į burną paima - tą išvemia. Va ir dabar jį pykina, jo nebuvo galima išleisti tokio namo. Noriu iššiaiškinti, kodėl taip su žmonėmis elgiamasi? Jeigu tu esi imigrantas, tave sutryps kaip musę, – tvirtai dėstė Janina. – Suleido jam kažkokius vitaminus geltonus, net nepaaiškino nieko, mačiau atnešė arbatos, kažkokių sumuštinių, negaliu sakyti, žmogus pavalgęs yra, namuose turi, ką valgyti, ne tame esmė, esmė ta, kad jam reikalinga kitokia medikų pagalba. Juk jis dirba ir moka mokesčius šiai valstybei.“

Ir nors Aliui paskirtas vizitas poliklinikoje – dar šį penktadienį, tai pasak pašnekovės, situacijos nekeičia. Priklausomybę turintį žmogų sunku priversti imtis priemonių, todėl greitosios pagalbos tarnybos turėjo imtis veiksmų nedelsiant.

„Lietuvoje tai dar nuvežei ir užkodavai, ne tokie žmonės susitvarko: daug didžių ir gerai žinomų atlikėjų patyrė nukritimus ir pakylimus, kiek jie turėjo visokiausių priklausomybių. Lietuvoje būnant, būtų galima šitam žmogui padėti, bet čia būnant, aš nežinau,“ – piktinosi Janina.

Lietuvė teigė, kad Alius nėra banditas, nėra agresyvus, jis yra normalus žmogus.

„Kodėl nesuteikė pagalbos jam dvi dienas iš eilės? Jam turi statyti lašalines, suteikti psichologinę pagalbą. Jis dabar visas sėdi, dreba, per langą norėjo iššokti, jam nesuteikė pagalbos, nes mes esame imigrantai. Anglija toleruoja tik jaunus piliečius, juk jie gali pakilti karjeros laiptais – tai yra ekonomiškai naudinga. O mes, vyresni, niekada nieko nepasieksime, esame darbo arkliai. Jeigu su tavimi kažkas nutinka, tu esi nereikalingas kaip šiukšlė,“ – pridūrė pašnekovė.

Ar iš tiesų medikai neištiesė pagalbos rankos lietuviui? Ar imigrantai Jungtinėje Karalystėje nuolatos engiami ir diskriminuojami? Žurnalistinis tyrimas ir jo rezultatai – jau greitai „Tiesoje“.

2016 01 13 16:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt