penktadienis, liepos 30 d.
Lietuvius į „kosmosą“ skraidinantis A. Bulavas: kurdami ateitį nešame daug atsakomybės
Alfa.lt
Delfi
Adomas Bulavas

Praeityje tokius projektus, kaip „Juros periodo parko“ dinozaurai Vilniuje ar interaktyvus Kalėdų senelis Katedros aikštėje, sukūręs Adomas Bulavas šiemet pristatė naujieną – užsimojo Lietuvą supažindinti su aukščiausios kokybės virtualia realybe ir tokiu būdu „skraidina“ žmones į Marsą ir Mėnulį.

„Dauguma žmonių patenka į dvi kategorijas: tie, kurie virtualios realybės dar nėra bandę ir apie tai nežino, arba tie, kas bandė tokį Basanavičiaus gatvės lygio 5D ar 7D kiną ir galvoja, kad tai yra virtuali realybė. Todėl norėjome pateikti žmonėms tai, kas yra naujausia ir geriausia. Mūsų paslauga yra kinas, tačiau tai visiškai kitoks kinas negu mes suprantame kiną, nes virtuali realybė leidžia atsidurti pačiame filme“.

„Dabar rodome 3 filmus, iš kurių 2 – kelionės į Mėnulį ir Marsą, bet ateityje plėsime savo repertuarą. Žiūrovai galės pasivaikščioti JAV Baltuosiuose rūmuose su Baraku Obama, aplankyti kosminę stotį, taip pat planuojame ir siaubo filmų seansų. Mūsų pramoga yra labai populiari tarp vaikų, darėme ir gimtadienių, tačiau sulaukėme labai daug senjorų, kas buvo absoliučiai netikėta ir nerealu“, - pridūrė A. Bulavas.

Virtuali realybė – kino ir renginių ateitis

Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje įsikūrusį „Supastar VR Kiną“ vos per porą savaičių jau aplankė keli šimtai žiūrovų, tarp kurių matėme ir tokių Lietuvos pramogų pasaulio žmonių, kaip broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai ar Donatas Montvydas. Nors virtuali realybė yra pramoga, A. Bulavas į savo darbą teigia žiūrintis su dideliu atsakomybės jausmu prieš ateities kartas.

„Prieš 20 metų galėjome tik fantazuoti, pavyzdžiui, kokio dydžio bus USB laikmena ateityje. Tada 100 gigabaitų užimdavo pusę kambario, o dabar telpa į kišenę. Taip ir su virtualia realybe – šiuo metu galime tik fantazuoti apie ateitį, bet, atsižvelgiant į tendencijas ir paskutinių kelių metų evoliucinį šuolį technologijose, tikrai tikiu, kad virtuali realybė yra ir kino, ir renginių ateitis“, - teigė A. Bulavas.

„Technologijų kūrimas yra beprotiška atsakomybė prieš ateities kartas, nes neišvengiamai laukia ir daug negerų dalykų, todėl visa technologijų kūrėjų bendruomenė turi tai suprasti“, - įžvalgomis dalinosi virtualios realybės populiarintojas – „Lygiai taip pat galima būtų paminėti ir sąlyginai neseniai sukurtus socialinius tinklus, kurie turi ir gerų, ir blogų dalykų, todėl technologijų kūrėjai turi kurti atsakingai“.

Nuo Egidijaus Dragūno koncerto iki Trakų pilies „griovimo“

Nors visas Adomo dėmesys šiuo metu tenka naujajam virtualios realybės projektui „Supastar VR Kinas“, anksčiau Lietuvoje jis su komanda buvo sukūręs daugybę kitokių, bet ne ką mažiau įspūdingesnių projektų.

„Esami vieni iš pionierių, kurie su 3D projekcijomis „griovė“ tokius pastatus, kaip Trakų pilis, taip pat turbūt matėte ir mūsų interaktyvius Kalėdų senius Vilniaus Katedros aikštėje. Sukūrėme ir Egidijaus Dragūno hologramą per SEL koncertą, o Vilniuje atgaivinome atgaivinome „Juros periodo parko“ dinozaurus. Tų eksperimentų tikrai buvo daug“, - prisimena A. Bulavas.

Kodėl Adomas Bulavas, tapęs tėčiu, pradėjo kitaip skaičiuoti laiką, už ką vaikystėje jo vos neišmetė iš mokyklos bei kodėl filmuose „Juros periodo parkas“ meluojama apie tikrąją dinozaurų išvaizdą – sužinosite jau šį pirmadienį 22 val. 15 min. laidoje „Mano pramogos VEIDAI“ tik per DELFI TV.

2021 06 28 10:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt