ketvirtadienis, liepos 2 d.
Ligoniai JK operacijų lauks dar ilgiau
tiesa.com

Pacientai Jungtinėje Karalystėje, kuriems reikalinga planuota operacija, nuo šiol jos laukti turės ilgiau, nei 18 savaičių. Taip nuspręsta siekiant sustiprinti kitus sveikatos apsaugos sektorius, pavyzdžiui, sutrumpinti laukimo laiką greitosios pagalbos laukiamuosiuose.

Sveikatos apsaugos departamento vadovas Anglijoje, Simonas Stevensas tikino, kad operacijų skyrimo laikas turėtų šiek tiek pailgėti, mat tai kompromisas, norint sumažinti eiles greitosios pagalbos skyriuose bei suteikti geresnę priežiūrą onkologiniams pacientams. Anksčiau buvo užsibrėžta sutrumpinti laukimo laiką iki 18 savaičių, bet plano atsisakyta. Manoma, kad teks ilgiau laukti tokių operacijų, kaip sąnario keitimas, kataraktos, išvaržų operacijos.

Taip pat daugelis žmonių netrukus iš savo šeimos gydytojo nebegaus siuntimų pas specialistus. Vietoje to, šeimos gydytojai galės paskambinti specialistams ir pasikonsultuoti. Taip planuojama sumažinti pacientų, gydomų ligoninėse, skaičių.

Neseniai paskelbta, kad sektoriaus išlaidos bus mažinamos ir nebekompensuojant tokių vaistų, kuriuos pacientai gali nebrangiai įsigyti kiekvienoje parduotuvėje. Nors išlaidos įvairiais būdais mažinamos jau kurį laiką, sveikatos apsaugos sektorius vis dar nesugeba atsitiesti. Stiprų smūgį jam kirto ir masiškai išvykstantys ES piliečiai medikai, kurie baiminasi dėl savo ateities po „Brexit“.

Karališkasis chirurgų koledžas išreiškė susirūpinimą nauju planu dėl operacijų. Mat skaičiuojama, kad suplanuotų operacijų gali tekti laukti kur kas ilgiau, nei planuotos 18 savaičių.

2017 03 31 10:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt