antradienis, liepos 7 d.
Ligoninės nebekompensuos Paracetamolio ir kitų vaistų
tiesa.com

Jungtinės Karalystės medikai vaistams, kuriuos galima įsigyti kiekvienoje parduotuvėje, kasmet išrašo receptų už 128 mln. svarų sterlingų kasmet. Prie tokių vaistų priskiriami medikamentai nuo kosulio, Paracetamolis, virškinimo gerinimo tabletės ir kiti.

Sprendžiant, kaip sumažinti sveikatos sistemos išlaidas, siūloma nebekompensuoti skiepų prieš keliones, vaistų karščiavimui, virškinimui gerinti ar maisto papildų. Pasiūlyme nurodoma, kad glitimo netoleruojantys pacientai taip pat turės patys mokėti už jų sveikatai tinkamus maisto produktus.

Sumažindami nebrangių vaistų bei kitų medicininių priemonių kompensavimą medikai tikisi per metus sutaupyti apie 400 mln. svarų sterlingų. Jau kitą mėnesį bus pradėti konsultuoti medikai įstaigose, kuriose pirmiausia bus įvestos naujovės. Taip pat nedelsiant bus nutraukiamas 10 rūšių medikamentų, kurie laikomi neveiksmingais ir nereikalingais, kompensavimas. Vietoje jų gydytojai turės siūlyti pacientams pigesnius, bet taip pat veiksmingus, generinius, vaistus.

Iš kompensuojamųjų medikamentų sąrašo bus panaikintas Paracetamolis, kremas nuo saulės, vaistai nuo peršalimo bei kosulio, virškinimą gerinantys produktai, vienos rūšies pleistrai nuo nugaros ir sąnarių skausmo bei vieni vėžiu sergantiems pacientams skiriami vaistai nuo skausmo.

Vėliau bus svarstoma ir dėl kelioninių skiepų nuo vidurių šiltinės, hepatito A, choleros, difterijos, poliomielito bei stabligės kompensacijų nutraukimo.

2017 03 28 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt