pirmadienis, liepos 13 d.
Londono meras: būti lauke - pavojinga
tiesa.com

Londono meras Borisas Johnsonas perspėjo miesto gyventojus dėl užteršto oro daugiau laiko praleisti namuose. Išplatintame pirmąjame tokio pobūdžio mero pranešime, londoniečiai įspėjami dėl pavojaus sveikatai, - pranešė portalas standard.co.uk.

10 tūkst. Londono gyventojų buvo perspėti atsisakyti fizinių sporto užsiėmimų gryname ore dėl didelio oro užterštumo keliamo pavojaus sveikatai.

17-oje centrinių miesto rajonų buvo paskelbtas šiemet didžiausias 7 lygio užterštumo pavojus.

Miesto gyventojams buvo patarta mažiau laiko praleisti lauke, jeigu patiriamas akių niežulys, kosulys ar gerklės skausmas. Sergantieji astma buvo perspėti dėl galimo dažnesnio inhaliatoriaus naudojimo. Užterštuose rajonuose gyvenantys širdies ir plaučių ligomis sergantys suaugusieji ir vaikai, taip pat pagyvenę asmenys buvo perspėti dėl mažesnio fizinio aktyvumo.

Pasak ekspertų, šią savaitę oro tarša Londone padidėjo dėl stiprių vėjų, kurie į miestą atnešė eismo dūmų ir kitų teršalų.

Oro užterštumas matuojamas skalėje nuo 1 iki 10 balų. Apie aukštą 7 balų užterštumą buo pranešta Brent, Camden, the City of London, Ealing, Hammersmith & Fulham, Hillingdon, Hounslow, Islington, Kensington & Chelsea, Kingston, Lambeth, Merton, Richmond, Slough, Southwark, Tower Hamlets, Wandsworth ir Westminster rajonuose.

Mokslininkai teigia, kad nuo oro taršos anksčiau nei turėtų kasmet miršta šimtai londoniečių. Pagrindinė blogo sostinės oro priežastis yra senų dyzelinių variklių išmetami toksiški garai ir azoto dioksido išmetamosios dujos. 

2015 03 18 13:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt