trečiadienis, liepos 15 d.
Medicina Anglijoje: britai gydytis važiuoja į užsienį
tiesa.com

Pasirodo, apie 200 tūkst. Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų kasmet gydytis vyksta į užsienį. Neapsikentę ilgų eilių gauti reikiamoms procedūroms, britai plūsta į Europos šalis. Spėjama, kad net dėl sveikatos procedūrų keliaujant svetur, tai vis tiek gali būti apie triskart pigiau nei laukti eilėse Anglijoje, - pranešė portalas express.co.uk.

Pagal sveikatos turistams skirto portalo Medigo.com darytą tyrimą, per pastaruosius šešis mėnesius britų, norinčiu gydytis svetur padaugėjo tris kartus. Remiantis šiais duomenis spėjama, kad šiuo metu medicininę kelionę į vieną iš Europos šalių planuoja 190 tūkst. gyventojų.

Dantų gydymas yra viena iš populiariausių procedūrų. Net 70 proc. visų keliaujančių pacientų išvyksta dėl šios priežasties. Kitos populiarios procedūros yra kataraktos ir glaukomos operacijos, lazerinis akių gydymas bei plastikos chirurgija.

Bandydamos išspręsti šią problemą kai kurios šalies ligoninės už skubesnę kataraktos operaciją siūlo galimybę privačiai susimokėti £2,250, tačiau klinikos Europoje šią procedūrą atlieką apie 85 proc. pigiau.

Ataskaita taip pat atskleidė, kad 2015-tais metais dėl pigesnio ir greitesnio dantų gydymo daugiau nei 30 tūkst. britų planuoja keliauti į Lenkiją, Vengriją, Tailandą ar Ispaniją. Nusprendę procedūrą atlikti svetur, pacientai gali sutaupyti iki £12 tūkst.

Oficialūs sveikatos turizmo duomenys neatskleidžia, koks žmonių skaičius medicinines procedūras atlieka kasmetinių atostogų metu.

2015 04 14 10:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt