šeštadienis, birželio 6 d.
Medikai neatleistinas klaidas daro kasdien
tiesa.com

Didžiosios Britanijos gydytojai vis dar padaro nemažai rimtų klaidų, kurios negrįžtamai pakeičia žmonių gyvenimus.

Per pastaruosius 4 metus šalyje užfiksuota apie 1,2 tūkst. klaidų, kurios Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) klasifikuojamos kaip „niekados įvykiai“ („never events“). Tarp tokių – įvairiausi ir protu sunkiai suvokiami nesusipratimai.

Pavyzdžiui, operuotas ne tas ligonis. Operuota dešinė koja, nors reikėjo kairiąją. Vietoj kiaušidžių pašalintas inkstas. Baigus operaciją kūne paliktas skalpelis, marlės, adatos. Tokie atvejai, beje, itin dažni. Odontologai taip pat linkę dažnai gydyti ne tą dantį, kurį reikėtų iš tikrųjų.

Pasitaiko ir tokių nesusipratimų, kai maitinimo žarnelė sunkiam ligoniui buvo įleista ne į skrandį, o į plaučius. Tokia klaida gali greitai baigtis mirtimi.

Atrodo, už žmonių sveikatą ir gyvybę atsakingi profesionalai tokių klaidų turėtų nedaryti, tačiau daro jas kone kasdien: 2015 metais, nuo balandžio iki gruodžio užregistruoti 254 „niekados įvykiai“.

Pacientų asociacijos vadovė Katherine Murphy, reaguodama į tokį praneįimą, žodžių į vatą nevyniojo.

"Gėda, kad tokie incidentai vis dar taip paplitę. Neatliekamos elementarios procedūros, kurios padėtų šių klaidų išvengti. Akivaizdu, kad NHS specialistams trūksta išprusimo.

Juk dauguma tokių klaidų – neatitaisomos“, – sakė ji.

NHS atsakyme pritariama, kad tokie incidentai mažina pasitikėjimą sistema, tačiau primena, jog klaidų neišvengiama dėl didžiulių ligonių srautų.

2016 02 18 09:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt