antradienis, rugpjūčio 4 d.
Mėlynos, bet ne mėlynės!
tiesa.com

Ar visi žinote, kokios uogos prisirpsta dar anksčiau už braškes? Ogi valgomojo sausmedžio! Tai gana naujas ir ne visiems žinomas dekoratyvinis ir vaisinis augalas, kilęs iš Sibiro ir Rusijos Tolimųjų Rytų. Jo saldžiarūgštės uogos skoniu ir spalva šiek tiek primena mėlynes.

Valgomojo sausmedžio uogos nuo senų laikų jo tėvynėje vartojamos maistui ir vaistams liaudies medicinoje: sutrikus skrandžio veiklai, sergant kepenų ligomis. Jos naudingos sergant avitaminoze, ateroskleroze, gastritu, dvylikapirštės žarnos susirgimais. Vaisių nuoviru skalaujant burnos ertmę ir gerklę galima gydyti anginą, stomatitą, faringitą.
 
Iš valgomųjų sausmedžių uogų verdami kompotai, kisieliai, džemai, uogienės, spaudžiamos sultys. Džiovintos uogos tinka arbatoms. Jei kenčiate nuo avitaminozės, patartina 3 kartus per dieną suvalgyti po 50–70 šviežių uogų.
 
Džiovintų uogų užpilas.
Jį termose ruošti taip: 2 šaukštus uogų užpilkite stikline verdančio vandens, po 3–4 val. nukoškite ir išgerkite per 2 kartus kas 3 valandos.
 
Sausmedžio uogų uogienė
Produktai: 1 kg uogų, 800 g cukraus, 400 ml vandens, gramas citrinos rūgšties. Uogas sudėkite į karštą sirupą. Kai atauš, pavirkite 5–7min., palaikykite 6–7 val., po to dar pavirkite. Uogienė skoniu panaši į vyšnių uogienę.
 
Sultys
Produktai: 1 kg uogų, 100 g cukraus. Uogas pakaitinkite emaliuotame puode, sutrinkite, išspauskite sultis, įdėkite cukraus, pakaitinkite, kol užvirs, supilstykite į butelius ir užkimškite.
 
Uogos cukruje
Uogas apibarstykite cukrumi (santykis 1:2), sumaišykite, supilstykite į stiklainius, ant viršaus dar užberkite cukraus. Stiklainius uždarykite ir laikykite vėsioje vietoje.
 
 

2010 06 29 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt