sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Merginai savaitę neleista miegoti dėl mirtino parazito akyje
tiesa.com

Jauna mergina buvo priversta savaitę nemiegoti ir būti atmerktomis akimis, kol gydytojai bandė sustabdyti jos akies obuolyje įsiveisusio parazito augimą. Nelauktą svečią studentė pasigavo per užkrėstus kontaktinius lęšius.

Aštuoniolikmetė Jessica Greaney visą savaitę kas dešimt minučių į akis turėjo lašinti specialius vaistus.

Kaip pranešė express.co.uk, ji tai darė norėdama sustabdyti jos akies obuolyje augantį parazitą.

Jis į merginos akį pateko per kontaktinius lęšius. Parazitas Acanthamoeba Keratiti pirmo kurso

Nottinghamo universiteto studentės akyse įsiveisė vos ant kontaktinių lęšių pateko mažas lašelis vandens iš čiaupo.

Mergina iš pradžių galvojo, kad susidūrė su akies infekcija, mat jos akis buvo labai ištinusi. Gydytojai jos būklę iš pradžių taip pat nustatė klaidingai ir pasakė, kad jai auga piktžaizdė.

„Tačiau į savaitės pabaigą mano akis labai išsipūtė ir atrodė kaip didžiulis raudonas golfo kamuoliukas,” – siaubingą patirtį prisiminė mergina, - „Akis buvo itin ištinsui, labai skaudėjo, kol galiausiai mane išvežė į ligoninę.”

Mergina pasakojo, kad ligoninėje visą savaitę kas dešimt minučių į akis buvo lašinami specialūs lašai, mat parazitas po truputį ėdė akies rageną. „Svečio” buvimą studentės akyse medikai nustatė tik po to, kai skalpeliu paėmė akies mėginį ir išsiuntė jį tyrimui.

„Pasirodo, vandenyje ir daugybė skirtingų bakterijų ir šis parazitas – viena iš jų. Vienas iš mano kontaktinių lęšių buvo užkrėstas ir parazitas sugebėjo saugiai įsikurti tarp linzės ir mano akies,” – studentų laikraščiui pasakojo mergina.

Jei negydoma, parazitas gali sukelti rimtų regėjimo problemų, paralyžių ar netgi – mirtį, jeigu jam per akį pavyktų prasibrauti iki stuburo.

Megina pasakojo, kad gydytojai jai neleido miegoti visą savaitę. Jei ji ir užsnūsdavo, po keleto minučių iškart būdavo pažadinama.

„Parazitas vis dar maitinosi mano akimi, o aš negalėjau su juo kovoti, nes mano imuninė sistema buvo nusilpusi dėl miego trūkumo,” - atviravo mergina, norinti atkreipti lęšius naudojančių žmonių dėmesį.

Jos kontaktiniai lęšiai buvo užkrėsti tada, kai mergina juos tirpiklio stiklinėje paliko prie kriauklės.

Studentė į ligoninę buvo paguldyta kovo pabaigoje. Jai vis dar skiriamas 21 lašas vaistų per dieną.

2015 05 19 08:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt