šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Mokslininkai atrado, būdą, kaip nuslopinti nelaimingos meilės kančią
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Nelaiminga meilė

Amerikiečių mokslininkai paskelbė netikėtą pasiūlymą, kaip gelbėtis tiems, kurie kankinasi dėl išsiskyrimo su mylimuoju. Anot jų, kad pajustumėte palengvėjimą, reikia nuryti standartinę paracetamolio dozę.

Šį banalų, seniai visiems pažįstamą medicininį preparatą dar kartą ištyrė neurobiologai. Mokslininkai nustatė, kad smegenų centrai, atsakingi už žmogaus fizinio ir emocinio skausmo kančias yra tie patys. Taip pat jie atrado, kad dvasines kančias, pavyzdžiui, po mylimojo išdavystės, galima slopinti tais pačiais vaistais nuo skausmo.

Tris savaites trukusiame Kalifornijos mokslininkų tyrime dalyvavo 62 suaugę asmenys. Viena jų dalis vartojo paracetamolį, kitai daliai buvo skiriamas placebo. Niekas iš dalyvių nežinojo, kuriai grupei priklauso. Visi dalyviai kentėjo dėl nelaimingos meilės. Jie turėjo nuolat informuoti mokslininkus apie savo jausmus ir savijautą.

Paaiškėjo, kad tie asmenys, kurie gaudavo minimalią paracetamolio dozę, pajuto emocinį palengvėjimą, jautėsi geriau ir lengviau susitaikė su savo lemtimi už tuos, kurie gaudavo placebo.

Per kitą eksperimentą, kurį atliko tie patys mokslininkai, savanoriai turėjo dalyvauti kompiuteriniame žaidime, stimuliuojančiame žmogiškus santykius. Pagal žaidimo scenarijų, juos turėjo pamesti mylimasis.

Žaidimo metu buvo skenuojamos dalyvių smegenys, kad mokslininkai galėtų nustatyti, kurios smegenų dalys atsakingos už emocinio pobūdžio išgyvenimus.

Neurobiologai nustatė, kad skausmas, kylantis tada, kai pameta mylimas partneris, atsiranda būtent toje smegenų dalyje, kuri suaktyvėja, kai jaučiamas fizinis skausmas. Mokslininkai mano, kad ši dalis suaktyvėja ir tada, kai žmogus pasijunta nepriimamas tam tikros jį dominančios socialinės grupės.

Vėliau mokslininkai vėl pakartojo tą patį tyrimą, tačiau vieniems dalyviams davė paracetamolio, kitiems – placebo. Kaip ir tikėjosi tyrimo autoriai, paracetamolį vartoję dalyviai ne taip skausmingai reagavo į emocinę traumą kaip tie, kurie gavo neveiksmingų tablečių.

Mylimojo pamesto ir atstumto jausmas sukelia žmogui stiprų emocinį sukrėtimą. Dauguma žmonių, paklausti apie stipriausius išgyvenimus, paprastai prisimena būtent savo nelaimingą meilę ar nesėkmingus seksualinius santykius.

Tyrimą atlikę Kalifornijos mokslininkai įsitikinę, kad galima paaiškinti logiškai, kodėl žmonės emocinį skausmą jaučia taip pat stipriai kaip ir fizinį. Jie nusiteikę toliau tyrinėti emocinio ir fizinio skausmo ypatumus ir savo atradimais palengvinti nelaimingų mylimųjų dalią.

2021 08 31 08:39
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt