antradienis, liepos 14 d.
Mokslininkai įspėja: Zika virusą nešiojantys uodai dėl šylančio klimato gali pasiekti ir Angliją
tiesa.com
twitter nuotrauka

Mokslininkai įspėja, jog šylant klimatui Zika virusą nešiojantys uodai iš tropinio klimato regionų persikels į šiaurę, kur juos vilioja šiltas ir drėgnas oras.

Dėl klimato kaitos tokia uodų migracija bus natūrali, vienintelis būdas to išvengti - sustabdyti kylančias temperatūras. Tai reiškia, kad tokio nemalonaus pokyčio galima išvengti tik kovojant su globaliniu atšilimu.

Na, o jei to padaryti pasauliui nepavyks, maždaug bilijonas lig tol saugiai šiauriniuose regionuose gyvenusių Jungtinės Karalystės, Europos bei Kanados gyventojų iki 2080 metų pirmą kartą susidurs su šiais itin nemaloniais kuisių pernešamais virusais.

Dažniausiai per šių vabzdžių įgėlimus plinta zika virusas, chikungunya ir Dengė karštinė.

Zika virusas ypač pavojingas nėščiosioms, nes sulėtina vaisiaus galvos vystymąsi.

Skiepų nuo dviejų pirmųjų - nėra, o kelios nuo Dengė karštinės apsaugoti galinčios vakcinos dar vis bandymų stadijoje. Žmonės, kilę iš regionų, kuriuose šios ligos nėra paplitusios įgimto imuniteto joms neturi.

Džordžtauno universitete Vašingtone dirbantis Colin Carlson teigia, kad tam, jog uodai pajudėtų šiaurės link klimatas teturi atšilti dviem laipsniais celsijaus. Blogiausias scenarijus teigia, kad iki šio šimtmečio galo vidutinė žemės temperatūra pakils 8.5C.

Jis taip pat pridėjo, kad tas faktas, jog su šiais virusais susidurs su jais iki šiol kontakto neturėjusi populiacijos dalis jį itin neramina.

2019 03 30 20:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt