ketvirtadienis, liepos 9 d.
Mokslininkai: užsiimti seksu pradėjome dėl naudos
tiesa.com

Seksas atsirado visai ne dėl akivaizdžių priežasčių – bent jau tikrai ne dėl tų, apie kurias dabar pagalvojote. Tikrųjų, tiesą sakant, reikėjo gerokai paieškoti. Tačiau dabar mokslininkai iš Adelaidės universiteto tvirtina tyrimais nustatę, jog lytinis dauginimasis atsirado kaip alternatyva nelytiniam dėl... infekcinių ligų grėsmės.

Australai išanalizavo pačias įvairiausias sekso (tiek tarp žmonių, tiek tarp gyvūnų) atsiradimo teorijas bandydami suprasti, kodėl daug patogesnis nelytinis dauginimasis ilgainiui virto lytiniu. Juk pastarajam reikalingas partneris, didžiulės energijos sąnaudos, o vaisiaus išnešiojimas gresia įvairiausiomis problemomis.

Pasak Adelaidės universiteto specialistų iškeltos teorijos, seksą „išrado“ naujų ląstelių, turinčių apsaugą nuo virusų bei ligų, būtinybė. Pastojimo metu abiejų partnerių DNR persiskirsto ir susidaro naujos kombinacijos. Nelytinio dauginimosi atveju nieko panašaus nevyksta – visi palikuoniai yra genetiškai identiški. O štai dauginantis smagiuoju būdu susiformuoja nauji stiprūs DNR junginiai, galintys apsaugoti būsimas kartas nuo visokiausių infekcinių ligų.

2017 04 08 08:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt