ketvirtadienis, spalio 29 d.
Mokslininkas atskleidė pražūtingą klaidą, daromą kasdien
tiesa.com

Šiaurės Airijos mokslininkas eksperimentu įrodė, kad milijonai žmonių kasdien kenkia savo sveikatai patys to nežinodami.

Globalaus maisto saugumo instituto duomenys rodo, kad apie 58 procentai Jungtinėje Karalystėje parduodamų ryžių aptinkama arseno – cheminio elemento, kurio didesni kiekiai gali turėti pražūtingą poveikį žmogaus sveikatai.

Belfasto Karalienės universiteto biologijos profesorius Andy’us Meharg’as tikina įrodęs, kad labiausiai paplitęs ryžių paruošimo būdas yra neteisingas, mat iš kruopų nepašalinamos kenksmingos medžiagos, kurios gali sukelti širdies ligas, diabetą ir net vėžį.

Žinia, ryžiai dažniausiai verdami tol, kol puode nelieka vandens. Bet populiariausias virimo būdas nepašalina iš kruopų arseno – nuodingos medžiagos, kurią ryžiai sugeba sugerti iš aplinkos ir išlaikyti. Arsenas aplinkoje atsiranda dėl taršos bei pesticidų.

Taigi, šiuo būdu (vandens įpilama dvigubai daugiau nei ryžių, verdama, kol jis išgaruoja) ryžius išviręs profesorius nustatė, kad arseno kiekis kruopose beveik nepakito.

Antruoju metodu (vandens – 5 kartus daugiau nei ryžių) paruoštose kruopose arseno buvo dvigubai mažiau nei jo aptikta prieš verdant.

O štai ryžius išmirkius vandenyje per naktį, juos išplovus ir išvirus puode, kuriame vandens yra 5 kartus daugiau nei kruopų, iš jų pašalinama 80 proc. kenksmingų medžiagų.

Ryžiai yra viena iš svarbiausių maistinių kultūrų pasaulyje, šių kruopų galima aptikti kone kiekvienuose namuose visame pasaulyje.

2017 02 09 16:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt