antradienis, sausio 19 d.
Mokykitės iš savo praeities, bet judėkite į ateitį
Alfa.lt

Kiekvienas iš mūsų turi praeitį, kurioje buvo daug ir gerų, ir blogų dalykų. Kai kuriuos prisimename su švelnia šypsena, o kitus stengiamės pamiršti visam laikui. Problema ta, kad sprendimas pamiršti suteikia palengvėjimą („Jeigu to neprisimenu, vadinasi, to nebuvo!), bet ne ilgalaikėje perspektyvoje.

Praeities šmėklos periodiškai iškyla horizonte ir nuodija šiandieną. Deja, praeitis mus veikia stipriau, nei turėtų būti. Ar žinote kodėl? Todėl kam jai leidžiame tą daryti.

Kiek praeities šmėklų iki šiol vaikosi jus? Turbūt nemažai. Liūdniausia, kad jos ne tik sukelia skausmą, o tiesiog vagia dabartį. Net tada, kai jūs manote, kad traumuojanti praeities situacija jau seniai paslėpta kuo giliausiai atminties užkaboriuose, ji ir toliau pasąmonės lygmenyje veikia jūsų gyvenimą.

„Visada reikia žinoti, kada užsibaigia atskiras gyvenimo etapas. Užsidaro ratas, užsitrenkia durys, pasibaigia skyrius – nesvarbu, kaip tai pavadinsite, svarbu palikti praeityje tai, kas jau priklauso tik praeičiai“, – rašė Paulo Coelho.

Neleiskite praeičiai trukdyti judėti jums į priekį šiandien. Neleiskite įtraukti jūsų į išgyvenimų ir kančių dėl praeities klaidų ir nesėkmių verpetą. Tai blokuoja valią ir sugebėjimą veikti. Tai atima pasitikėjimą savimi ir galimybę adekvačiai įvertinti tai, kas vyksta čia ir dabar,

Kaip atsikratyti praeities šmėklų, jeigu jos nesiliauja persekioti? Nora užduotis atrodo neįveikiama, išeitis yra: jūs turite panaudoti praeitį savo tikslams, rašo portalas „Kluber“. Tai yra, pradėti žiūrėti į ją kaip į galimybę ko nors išmokti, padaryti išvadas, pasikeisti, įgauti naujų naudingų įgūdžių, atsikratyti to, kas jau nebeveikia. Praeities pamokų variantų yra daugybė. Užtenka tik atsakyti sau į paprastą klausimą: „Kokia buvo priežastis to, kas įvyko, ir ką galiu padaryti, kad ateityje tas nepasikartotų?“

Jūsų praeitis – neįkainojama patirtis

Mes dairomės atgal ir prisimename praeitį su kartėliu ir apmaudu. Šiandien ji atrodo tokia aiški ir suprantama. „Reikėjo pasielgti kitaip, pasakyti kitus žodžius ar nutylėti ir t.t. Jei būtų galima sugrąžinti, padaryčiau kitaip.“ Jei gerai įsigilintumėte, ar tikrai perrašyti praeitį yra tai, ko jums reikia, kad pasijustumėte laimingi dabar r ateityje?

Jeigu taip manote ir mintyse kelintą kartą vis iš naujo gromuliuojate tai, kas buvo išgyventa seniai, tai klystate. Ir kenkiate ateičiai. Nes jūs negalite sugrįžti į tai, kas buvo. Visi jūsų „kapstymaisi“ joje yra beprasmiški. Jūs tik vagiate iš savęs dabartį. Nė vienos prarastos dabarties akimirkos nepavyks susigrąžinti

Jūs liūdite ir jaučiatės nevykėliai, kad praeityje išgyvenote traumuojančią situaciją. Tokia reakcija į tai, ko negalite pakeisti , yra normali. Nenormalu yra pasinerti į šitą būseną. Pirmiausia reikia pripažinti sau, kad tai, kas įvyko, jau įvyko ir sugrąžinti neįmanoma. Priimkite tai! Pakeisti praeities neįmanoma, o priimti pajėgus kiekvienas.

Kai tik padarysite tai, iškart pastebėsite, kad praeitis yra labai vertinga patirtis. Kad ir kas įvyktų gyvenime, reikia įžvelgti ir kažką gero. Tam užtenka savęs paklausti: „Ko mane išmokė tai?“

Niekas niekada nevyksta beprasmiškai. Kiekvienas žmogus, kiekvienas atsitikimas palieka savo pėdsaką. Ir kiekviena nauja patirtis pakeičia mūsų gyvenimą ir mus pačius. Net blogą patirtį reikia priimti kaip likimo spyrį į užpakalį, verčiantį mus judėti pirmyn ir nesiliauti vystytis kaip asmenybėms.

Jūsų ateitis – švarus lapas!

Jeigu jau nusprendėte, kad neverta liūdėti dėl praeities ir gailėtis, išmokote savo pamokas, atėjo laikas pagalvoti apie ateitį. Iš tikrųjų jūsų ateitis yra šiandien – tai švarus lapas. Ką parašysite ant jo, ką nupiešite – taip ir bus. Niekas nežino, kas laukia mūsų priekyje. Tačiau kai ką galime sužinoti. Pavyzdžiui, kokia bus mūsų ateitis, nulemia šiandiena.

Žingsniuokite lengvai ir netempkite ant kupros tos baisios praeities naštos. Pasvarstykite, ką norite pasiekti, kokiais norite tapti ir ką galite dėl to padaryti. Atsakymai į šiuos klausimus – raktas į ateitį. Ir tas raktas jau yra jūsų rankose.

„Geriausias būdas nuspėti ateitį – tai sukurti ją“, – rašė Peteris Druckeris.

2020 12 21 06:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt