antradienis, liepos 5 d.
Naminių gyvūnėlių klonavimas tampa naujausia JAV „influencerių“ tendencija
Alfa.lt
Unsplash
Šuo

Užsienio influenceriai pradėjo naują tendenciją – klonuoja savo mylimus naminius augintinius, kad „išlaikytų jų palikimą“.

Courtney Udvar-Hazy, kuri turi populiarią socialinių tinklų paskyrą, skirtą savo šuniui Willow, neseniai kalbėjosi su TODAY apie savo šuns klonavimą po to, kai gyvūnas nugaišo prieš ketverius metus. Ji pardavėjui papasakojo, kad pasinaudojo „ViaGen Pets & Equine“ paslaugomis – įmonės, kuri išsaugoja augintinio ląsteles, o paskui klonuoja mylimą pūkuotą draugą, kad pagamintų šešis klonus, skelbia People.

„Willow buvo tiesiog beprotiškai ypatinga. Ji buvo mano sielos šuo. Norėjau, kad jos kraujo linija ir palikimas tęstųsi“, – sakė C. Udvar-Hazy.

„Į tai įsitraukiau be jokių lūkesčių, – tęsė ji. – Žinojau, kad tai bus panašu į identiškus žmonių dvynius. Visiškai kitoks gyvūnas, visiškai kitokia siela, visiškai kitokia asmenybė, bet genetiškai identiška.“

Nuo klonavimo proceso C. Udvar-Hazy, kuri uždirba pinigus iš socialinių tinklų, turėjo paskyrą su Willow klonais. Influencerė Kelly Anderson klonavo savo katę Chai, kai augintinė nugaišo būdama jauna.

Šuns klonavimas Teksase įsikūrusioje įmonėje „ViaGen“ kainuoja 50 tūkst. dolerių, o katės klonavimas kainuoja 35 tūkst. dolerių, 85 tūkst. dolerių – už arklį. „ViaGen“ tikisi, kad klientais taps daugiau influencerių ir jų kainos greitai taps prieinamos paprastiems naminių gyvūnėlių savininkams.

„Yra keletas mūsų klientų, kurie naudojasi socialine žiniasklaida, – TODAY sakė „ViaGen“ klientų aptarnavimo vadovas Melainas Rodriguezas. – Tai tikrai augs“, – pridūrė jis.

Įžymybės už socialinių tinklų ribų taip pat klonavo savo augintinius.

Barbra Streisand 2018 m. vasarį atskleidė, kad iš jos augintinės Samanthos, kuri nugaišo 2017 m., buvo paimtos ląstelės, kad iš mėginių būtų sukurti šunų klonai.

Po metų dainininkė pasidalijo nuotrauka, kurioje prie Samanthos kapo sėdi du jos klonuoti šunys – Scarlet ir Violet. Kitas B. Streisand šuo Fanny atkeliavo iš Samanthos veisėjos.

Kai B. Streisand atskleidė, kad Scarlet ir Violet yra klonai, PETA prezidentė Ingrid Newkirk paskelbė pareiškimą, atgrasydama žmones nuo gyvūnų klonavimo, ir teigė, kad „klonavimas padidina benamių gyvūnų populiacijos krizę“, nes kiti gyvūnai lieka prieglaudose.

2022 04 20 17:33
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt