trečiadienis, gruodžio 2 d.
Naujas narys gaujoje
tiesa.com

Šeimos pagausėjimas – visada didelis džiaugsmas, tačiau jūsų augintiniams gali taip nepasirodyti. Tad ką daryti, kai namuose, kuriuose jau auga vienas lepūnėlis, atsiranda kūdikis?

Daugeliu atžvilgių šunų ir vaikų poreikiai sutampa: juos reikia laiku maitinti, suteikti prieglobstį, pasirūpinti fiziologinėmis reikmėmis, rengti, maudyti, mylėti ir glamonėti. Todėl vienų auginimas tikrai nėra priežastis atsisakyti kitų. Reikia tik nebijoti, netikėti draugų ir kaimynų įtikinėjimais, esą visiems laikams palaidosite savo laisvę, ir iš anksto nusiteikti vienai didelei laimingai šeimai.

Štai dešimt paprastų patarimų, kaip paruošti augintinį kūdikio atsiradimui namuose:

1. Supažindinkite šunį su kūdikio kvapais ir garsais: atidarykite buteliuką su aliejumi kūdikiui, pakratykite barškutį ir panašiai.

2. Puikus laikas nuvežti šunį pas veterinarą vakcinuoti, patikrinti dėl parazitų ir išvis įsitikinti, kad gyvūnas sveikas.

3. Kartu su šunimi aplankykite draugus ar kaimynus, neseniai susilaukusius mažylio, kad šuo vaiką užuostų ir išgirstų.

4. Dar neparsivežę naujagimio iš ligoninės parneškite namo kelis jo daiktus ir duokite pauostyti šuniui.

5. Jei tik yra galimybė, tegul kūdikį į namus įneša kas nors kitas – kad jūs galėtumėte pasisveikinti su šunimi, kol jis nepradėjo pavydėti. Teigiamas pirmasis įspūdis labai svarbus net keturkojams.

6. Leiskite šuniui pačiam prisiartinti ir pasisveikinti su vaiku – neverskite jo, net nepašaukite, kad prieitų.

7. Sudarykite sąlygas pozityviam šuns bendravimui su naujuoju šeimos nariu: visada džiaukitės šuns dėmesiu, net jei priėjęs jis ir sutrukdo prižiūrėti kūdikį, girkite jį, pamaloninkite paglostydami, pasiūlydami skanėstą.

8. Venkite įskiepyti augintiniui neigiamų asociacijų kūdikio atžvilgiu – pavyzdžiui, niekada nešaukite „Ne!“, kai jis prieina prie mažylio ar bando jį pauostyti.

9. NIEKADA nepalikite kūdikio ir šuns vienų be priežiūros.

10. NIEKADA nepalikite panaudotų sauskelnių ten, kur šuo galėtų pasiekti.

2017 12 23 16:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt