ketvirtadienis, liepos 9 d.
Neatsakingus pacientus siūlo auklėti baudomis
tiesa.com

Pacientus, piktybiškai praleidžiančius paskirtą, bet praleistą priėmimą ligoninėse, siūloma bausti piniginėmois baudomis. Toks jų elgesys ne tik kainuoja milžiniškus pinigus, bet ir trukdo kitiems žmonėms patekti pas medikus.

Per praėjusius metus visoje Didžiojoje Britanijoje į paskirtus priėmimus pas gydytojus neatėjo 40 tūkst. žmonių. Toks neatsakingumas valstybės biudžetiu esą kainavo beveik 15 milijonų svarų sterlingų, teigia Škotijos torių partijos nariai, pasiūlę priėmimus praleidusius pacientus bausti – kirsti jiems per kišenę.

„Suprantama, kad gyvenime gali atsiutikti visko, priėmimą galima praleisti dėl įvairiausių priežasčių, tai gali atsitikti bet kam. Bet yra žmonių, kurie praleidžia juos nuolat“, – sakė partijos atstovas Jackson Carlaw.

Pasak idėjos autorių, finansinės baudos būtų skiriamos tik tiems, kurie per metus dėl nesvarbių priežasčių praleistų 3 priėmimus pas gydytoją. Manoma, jog baudos grėsmė priverstų žmones į tai žvelgti atsakingiau.

Ši auklėjamoji priemonė ne tik padėtų taupyti sveikatos priežiūros sistemai skiriamus pinigus, bet ir sureguliuotų pacientų srautus, mat per neatsakingus britus paskyrimo pas gydytojus tenka laukti kitiems žmonėms, kuriems pagalba išųties reikalinga.

2016 02 08 10:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt