pirmadienis, kovo 1 d.
Neigiamų emocijų iškrovimas: negatyvo atsikratymo technika
Alfa.lt

Šis pratimas bus efektyvi pagalbos sau priemonė, kai būtina atsikratyti neigiamų emocijų, sielos „šlakų“. Iš papildomų priemonių jums prireiks tik dviejų kėdžių.

Kaip naudotis šiuo metodu?

Šį puikų pratimą galima naudoti ir kaip psichologo pagalbą dirbant su klientu, ir kaip nieko nekainuojančią asmeninę pagalbą sau. Jis padeda atsikratyti įvairiausių neigiamų emocijų – agresijos, nerimo, neurotinių būsenų, panikos atakų.

Kaip išsivalyti nuo negatyvo?

Šiam pratimui reikia tik 2 kėdžių ir noro padirbėti su savimi ir pašalinti ar sumažinti neigiamų emocijų krūvį.

Kad galėtumėte įsitikinti šio pratimo efektyvumu, pirmiausia įvertinkite savo neigiamą būseną pagal 0–10 balų sistemą, kur 0 reiškia, kad neigiamos emocijos jūsų visiškai nekankina, o 10 – kad jos tiesiog veržiasi per kraštus ir jų neįmanoma pakelti. Tokį įvertinimą atlikite prieš pradėdami pratimą ir po jo. Palyginkite rezultatus.

Pradėkime. Atsisėskite ant vienos kėdės, o kitą pasistatykite priešais.

Nusiraminkite,. Nusiteikite, sulėtinkite save, naudodami kvėpavimo techniką (įkvėpimas 1–2, iškvėpimas 1–2–3–4–5–6).

Susikoncentruokite į savo neigiamas emocijas, aprašykite sau mintyse tuos jausmus, kuriuos pajuntate galvodami apie konkrečią neigiamą emociją.

Vaizduotėje panaudokite skenerį ir nuskenuokite savo kūną, pajuskite, kurią vietą emocija spaudžia ir slegia. Susikoncentruokite į tą kūno vietą.

Įsivaizduokite, kaip galima būtų vizualizuoti savo neigiamus jausmus į daiktą.

Dabar įsivaizduokite tą daiktą toje kūno vietoje ir pasistenkite ištraukti jį ir padėti ant kėdės priešais jus. Jeigu tai sunkus ir didelis daiktas, skaldykite jį ir iškraustykite dalimis.

Jeigu tam reikia specialių instrumentų, vizualizuokite kūjį, kaltuvą, plaktuką, reples ar kitus įrankius.

Kai iškraustymas bus baigtas, patikrinkite, ar visą to daikto turinį iškrapštėte iš savo kūno lauk.

Atkreipkite dėmesį į kėdę ir įsivaizduokite tai, ką jūs iškraustėte. Sunaikinkite tai jums patogiu ir prieinamu metodu (sudeginkite, sutrinkite į dulkes, sumalkite, išmeskite į konteinerį). Vizualizuokite procesą.

O dabar įsivaizduokite priešingą emociją tam negatyvui, kurio atsikratėte, kurią norėtumėte jausti. Vizualizuokite tą jausmą kaip pozityvų elementą ir įsivaizduokite, kaip užpildote juo tą ištuštėjusią erdvę, kurioje buvo negatyvas.

Jeigu prireiks, išplėskite, padidinkite tą elementą. Pavyzdžiui, jeigu tai yra gėlės žiedas, išauginkite jį savo viduje, palaistykite, sušildykite saulės spinduliais. Užfiksuokite savo pozityvią būseną.

Procesas baigtas. Sveikiname!

Šią techniką rekomenduojama naudoti tada, kai kyla sunkios, neramios, neigiamos emocijos ar panikos atakos.

Šaltinis: b17.ru  
2021 01 18 07:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt