antradienis, spalio 27 d.
Neišvengiamos sėkmės taisyklės pagal B. Tracy
Alfa.lt

Kelias į laimę, sėkmę, pasitenkinimą savimi ir puikią savijautą eina per įprotį pradėti dienos darbus nuo paties sunkiausio. Laimei, šį įprotį galima išsiugdyti per reguliarias praktines treniruotes. Žymus motyvacijos ir saviugdos mokytojas Bryanas Tracy savo knygoje „Suvalgyk šitą varlę“ suformulavo 21 taisyklę, kaip tapti sėkmingu ir materialiai apsirūpinusiu žmogumi.

1. Paruoškite stalą. Aiškiai nustatykite, ko jūs siekiate. Užrašykite savo tikslus ir užduotis prieš pradėdami darbą. Tikslo aiškumas – svarbus dalykas.

2. Iš anksto planuokite kiekvieną dieną. Kiekviena planavimui sugaišta minutė gali sutaupyti 5–10 darbo minučių.

3. Taikykite 80/20 taisyklę. Dvidešimt procentų visų jūsų darbų sudaro 80 procentų pasiekiamų rezultatų. Visada stenkitės skirti daugiausia jėgų 20 proc. geriausių darbų.

4. Galvokite apie pasekmes. Svarbiausi darbai nulemia rimčiausias pasekmes, teigiamas arba neigiamas. Skirkite jiems daugiausia dėmesio.

5. Nuolat taikykite „A,B,C,D“ metodą. Suskirstykite darbus į kategorijas pagal svarbą ir visada pradėkite dirbti nuo A kategorijos.

6. Suskirstykite siekiamus rezultatus į kategorijas. Nustatykite tuos, kuriuos būtina pasiekti savo darbe ir siekite jų.

7 .Priverstinio produktyvumo dėsnis. Jums niekada neužteks laiko visiems darbams, tačiau svarbiausiems užteks visada. Lieka tik atskirti juos.

8. Kruopščiai pasiruoškite darbo pradžiai. Pasiruošimas nulemia teisingus veiksmus ir apsaugo nuo blogų.

9 .Nuolat kelkite savo kvalifikaciją. Kuo daugiau žinių ir patirties įgysite savo veiklos srityje, tuo lengviau bus imtis svarbiausių darbų ir surasti teisingus sprendimus.

10.Žinokite ir panaudokite savo ypatingus talentus. Pagalvokite, kokioje srityje esate tikras specialistas ar bent galėtumėte tokiu tapti ir nukreipkite ten savo energiją.

11.Nustatykite „trukdančius veiksnius“. Išsiaiškinkite silpnas grandis, galimas vidines ir išorines kliūtis, ribojančias numatytų tikslų siekimo greitį ir pasistenkite jas pašalinti.

12. Vienas darbo etapas per vieną kartą. Jūs galite atlikti didelį ir sudėtingą darbą su sąlyga, kad darysite jį etapais.

13.Verskite save veikti. Įsivaizduokite, kad išvažiuojate mėnesiui ir turite atlikti skubius ir neatidėliotinus darbus. Toks požiūris gali sustiprinti jūsų discipliną darbe.

14. Maksimaliai panaudokite savo vidines jėgas. Nustatykite, kada jūsų fizinis ir intelektualinis aktyvumas pasiekia piką, ir planuokite tam dienos laikui darbus, kurie reikalauja daugiausia pastangų.

15.  Pasirūpinkite stimulais darbui. Palaikykite save. Bet kokioje situacijoje raskite teigiamą pusę. Susikoncentruokite į problemos sprendimą, o ne į menkareikšmius jos aspektus. Laikykitės optimistinės pasaulėžiūros.

16. Kūrybiškai paskirstykite savo laiką. Jūs negalite skirti pakankamai laiko visiems savo reikalams, todėl išmokite atidėti vėlesniam laikui mažas užduotis, kad užtektų laiko keliems tikrai svarbiems darbams

17. Sunkiausią užduotį atlikite pirmiausia. Parinkite užduotį, kurią įvykdę įneštumėte didžiausią indėlį į savo karjerą ir nuo jos pradėkite dieną. Atkakliai užbaikite ją iki galo.

18. „Supjaustykite“ užduotį. Dideles sudėtingas užduotis padalykite į atskirus segmentus, kuriuos galėtumėte atlikti iš eilės vieną po kito.

19. Praktikuokite laiko segmentavimą. Organizuokite savo darbą pagal laiko segmentus, kuriuos galėsite skirti svarbiausių užduočių vykdymui.

20.   Neatidėliokite. Išsiugdykite įprotį dirbti sparčiai prie svarbių užduočių. Įgykite žmogaus, sugebančio dirbti greitai ir kokybiškai, reputaciją.

21. Vienas uždavinys – vienas darbas. Nustatykite prioritetus ir imkitės svarbiausios užduoties, darbuokitės be sustojimų, kol neįvykdysite jos 100 procentų. Tai bus raktas į profesinę sėkmę ir maksimalų produktyvumą darbe.

Atkakliai taikykite šiuos principus savo kasdieniame darbe, kol jie taps jūsų įpročiu. Taip pasieksite didžiausią produktyvumą, tai atvers jums dideles karjeros perspektyvas.

2020 09 21 08:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt