šeštadienis, liepos 11 d.
Nepanoręs eilėje laukti 1,5 metų, vyras pats išsirovė dantį
tiesa.com
Pixabay.com

Truro gyvenantis 62-ejų Davidas Woodhouse‘as tikina, kad sužinojus, jog eilėje pas stomatologą Cornwallyje jam reikės laukti daugiau nei 1,5 metų, nusprendė nekentėti ir pats išsirovė sau dantį.

Nacionalinės sveikatos priežiūros sistemos (NHS) Skubaus gydymo centras ponui Woodhouse‘ui dantį išrauti pasiūlė 2018-ųjų gruodį, tačiau vyras teigė nenorintis daugiau kankintis su jau ilgą laiką jį kamuojančia gomurio problema.

Po trijų savaičių jis, naudodamasis replėmis, pats išsirovė dantį.

„Dantis klibėjo ir man jį šiek tiek skaudėjo, tad paėmiau reples ir pats jį išsiroviau“, – Bbc.com pasakojo jis.

Pasirodo, dantį vyrui išrauti reikėjo dėl to, kad galėtų būti atliekama šiek tiek sudėtingesnė gomurio operacija. Vyras nenorėjo laukti 1,5 metų, kad būtų atlikta tokia nedidelė procedūra.

NHS atstovai žmones, kuriems reikia skubios stomatologinės pagalbos, skatina kreiptis į visą parą dirbančius medikus.

Britų stomatologų asociacija teigia, kad problemų su ilgomis eilėmis pas stomatologus yra visoje šalyje. Kai kurie Anglijos gyventojai pas stomatologus eilėse laukė ir daugiau nei trejus metus.

„Pats danties pašalinimas buvo mažiau skausmingas, nei skausmas, kurį kenčiau ilgą laiką. Nenorėjau, kad dėl šio danties atsirastų daugiau problemų. Pas privatų gydytoją eiti nenorėjau, nes tada reikėtų pasiimti paskolą“, – sakė D. Woodhouse‘as.

Šiuo metu Devone ir Cronwallyje eilėse pas gydytojus laukia daugiau nei 48 tūkst. pacientų, praneša NHS.

Valstybinėse gydymo įstaigose danties ištraukimas kainuoja 59,10 svarų sterlingų, o privačiai ši procedūra gali kišenes patuštinti nuo 50 iki 370 svarų sterlingų.

2019 01 30 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt