antradienis, rugpjūčio 11 d.
Nepatogi tema: nutukę vyrai patys renkasi gyventi su vis didėjančiu ligų maišeliu
tiesa.com

Internete gausu straipsnių apie įvairiausias moteriškas sveikatos bėdas ir nepatogumus. Deja, apie vyrų problemas, kad ir kokios jos aštrios ir svarbios, dažnai pamirštama, o gal tiesiog ne taip patogu kalbėti. Ligų amžius jaunėja, jos sunkėja, o visuomenė ir toliau laikosi sovietinio palikimo minties, kad geriau privačias problemas palikti už savo namų durų.

Kuo toliau, tuo labiau daugėja nutukusių žmonių. Sėslus gyvenimo būdas ir neteisingi mitybos įpročiai tukina pasaulį ir sukelia rimtas kartu su nutukimu atsirandanias ligas: cukrinį diabetą, cholesterolio padidėjimą, padidėjsią  insulto bei infarkto tikimybę.

Gydytoja Jelena Tulčina sako, kad nevalia pamiršti pamatinių tiesų. „Kiek kartų esate girdėję, kad esame tai, ką valgome. Tai yra visiška tiesa. Valgydami produktus, netinkančius mūsų imuninei sistemai, patys susikuriame terpę, kurioje patogu didėti susirgimų tikimybei ir, žinoma, svoriui,“ – pasakojo kardiologė ir mitybos specialistė.

Jos teigimu, kas kartą mums suvalgius netinkamo maisto, vietoje to, kad kovotų su vėžinėmis ląstelėmis, virusais ir bakterijomis,baltieji kraujo kūneliai ima kovoti su blogu maistu. Tai sumažina mūsų imunitetą.

Dar viena problema yra ta, kad sprogus baltiesiems kraujo kūneliams, iš jų išsiskiria labai stiprūs fermentai, sukeliantys uždegimą kraujyje. Taip toksinai cirkuliuoja po visą organizmą, sukelia uždegimą, sulaiko vandenį ir kartu su juo kaupiasi riebaliniame audinyje. Jei vyras dar rūkydamas palaiko uždegimą, o taip pat nieko nekeičia mityboje ir bei laikosi alkoholio vartojimo įpročių, galiausiai atsiranda vadinamas „alaus pilvas“ ir žmogus storėja.

„Atsiradus nutukimui, su laiku padidėja insulto ir infarkto tikimybė," - konstatavo J. Tulčina, - „Užsiteršus inkstams ir paburkus jų kraujagyslėms membrana normaliai nebefiltruoja nešvaraus kraujo ir taip padidėja apatinis spaudimas. O paburkusios nuo uždegimo širdies kraujagyslės pakelia viršutinį spaudimą."

Gydytoja pasakoja, kad kovojant su netinkamu maistu plyšus leukocitams, sulimpa eritrocitai. „Jie

nebepraeina pro kapiliarus ir kraujagysles, dėl to gali atsirasti trombai. Laisvai cirkuliuojantis cholesterolis, kuris šiaip būtų nepavojingas, netgi, kai jo yra daugiau, būtinai prilips prie uždegiminių kraujagyslių ir palengva pradės jas uždarinėti. Atsiras užkišimas, nei iš šio, nei iš to, sveikas vyras gali patirti infarktą ar insultą,“ – baisias prognozes žėrė medikė.

„Nutukimas niekada nebus vienintėlė problema. Visuomet, kai yra jis, ant tų mažų kojyčių laikomi dideli kilogramai iššaukia kitas bėdas,“ – liūdnai nusišypsojo gydytoja.

Kitas nutukimo tipas, kai storėja visas kūnas, ypač pasižymi ir storomis, uždegiminėmis venomis.

„Atsiradus sąstoviui, ten, kur jis yra, tarpląsteliniai tarpai užpildomi toksinais ir gali atsirasti net tokios baisios ligos, kaip dramblialigė. Per gana trumpą laikotarpį nebelieka to princo, už kurio moteris ištekėjo laimingiausią savo gyvenimo dieną,“ – pasakojo gydytoja.

Negana to, keičiasi ir vyrų hormonų pusiausvyra. „Atsiranda didelis krūvis svarbiam virškinimo organui - kasai, nes ji tampa uždegiminė dėl netinkamo maisto, dėl to su laiku gali atsirasti atsparumas insulinui, o to pasekmė - diabetas. Ladangi kasa yra ne tik virškinimo, bet ir endokrininis organas, keičiasi hormonų pusiausvyra. Vyriška figūra ima moteriškėti – didėja dubuo, kojos, krūtinė, riebalinis audinys, esantis pilve pradeda kaupti toksinus ir vandenį,“ – pasakojo J. Tulčina.

Gydytojos teigimu, liūdniausia, kad atsiradus bėdoms, vyrai puola saujomis gerti vaistus arba, dar blogiau, tiesiog ignoruoti savo ligas.

„Taip jų gyvenimo kokybė prastėja, jie pasidaro tingūs, nieko nebenori. Ilgainiui nuo to gali išsivystyti ir depresija, alkoholizmas. Keisčiausia, kad viskas, ką reikėtų padaryti – tai pakeisti mitybą į tą, kuri tinka būtent tam asmeniui. Kitaip pasimaitinus vos du – tris mėnesius organizmas atsistatys, svoris nukris, o vyras galės vėl pradėti pilnavertį gyvenimą,“ – išeitį pasiūlė žinoma medikė.

2015 06 06 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt