ketvirtadienis, liepos 2 d.
Neskiepytų vaikų nepriims nei į darželius, nei į mokyklas
tiesa.com

Lietuvoje norima įvesti prievolę tėvams – skiepyti vaikus. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio siūlymu, tokia nuostata įsigalioti galėtų jau visai netrukus – nuo šių metų rugsėjo 1-osios dienos. Tai reikštų, kad vaikai, kurie nėra gavę kai kurių privalomų arba visai jokių skiepų, negalėtų lankyti iki mokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų. Kad situacija būtų kontroliuojama, būtų privalomi Vaikų sveikatos pažymėjimai.

 Sveikatos apsaugos ministerija pareiškė susirūpinimą, kad šalyje plinta vaikiškos ligos, kurios yra gana lengvai suvaldomos skiepų pagalba. Tuo tarpu lietuviai tėvai apie skiepus vis dažniau atsiliepia neigiamai. Jų įsitikinimu, skiepai nėra tinkama apsaugos priemonė, o vaikams kai kuriomis ligomis užsikrėsti tikimybė labai maža arba jos nekelia tokio didelio pavojaus sveikatai kaip kad buvo teigiama anksčiau. Be to, kaip ir kai kuriose Vakarų Europos šalyse tikima, kad skiepai sumažina imunitetą.

Kiti tėvai skundžiasi, kad jeigu nauja tvarka įsigalios jau šių metų rudenį, jie net ir norėdami negalės paskiepyti savo vaikų. Mat atžalos turi nesirgti, be to tarp skiepų reikia daryti pertraukas.

„Tiesa“ anksčiau rašė, kad Jungtinėje Karalystėje ir kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse paplito tokios ligos kaip, pavyzdžiui, tymai, kurie ypač pavojingi kūdikiams. Kai kurie ligos atvejai baigėsi vaikų mirtimi. Jie buvo užregistruoti Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje. Prieš kurį laiką tymai jau daugelio buvo pamiršti, tačiau nustojus vaikus skiepyti specialia vakcina, liga vėl įsisiautėjo.

2014 02 24 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt