pirmadienis, liepos 13 d.
Neužsibūk komforto zonoje
tiesa.com

Išgyvena tik geriausiai prisitaikiusieji – ši pamokanti idėja buvo suformuluota dar Č. Darvino. Kaita yra vienas pasaulio ir žmogaus gyvenimo pagrindų.

 Dieną pakeičia naktis, žiema pavirsta vasara. Viskas kinta, visa yra laikina. Norint ne tik išlikti, bet ir klestėti, prie nuolatinės kaitos reikia kuo geriau prisiderinti. Vadovaudamasis būtent šia samprata renginių vedėjas Saulius Bagdonas ragina pernelyg ilgai neužsibūti komforto zonoje (nors ji, atrodytų, ir buvo jūsų siekiamybė) ir skatina: prisitaikyk ir klestėk.

Palaimos būsena – kiekvieno siekiamybė

Komforto zona yra ta būsena ar procesas, kurį atlikdami jaučiamės maloniai. Tai gali būti saldus pūtimas į ūsą popiet, krepšinio rungtynių stebėjimas bare su draugais ar komandos formavimo seminaro vedimas, žodžiu, visa, ką darydami jaučiamės teigiamai. Diskomforto zona, priešingai, yra ta būsena ir tos veiklos, kai darome tai, kas mums patiems nėra itin malonu. Galbūt tai nešvarių indų plovimas, rytinės mankštos darymas ir dar daugelis kitų dalykų – kiekvienam individualiai.

Būti komforto zonoje yra gerai. Šioje oazėje vyrauja taika, darna bei ramybė. Kas gi to nenorėtų? Galų gale, ne vienas stengiasi pasiekti ir amžiną palaimos būseną – rojų ar nirvaną. Kad ir kaip būtų gaila, bet šioje žemėje ši maloni, skaisti ir simpatiška dama it sirena traukia prie jos pasilikti, bet tai, laikui bėgant, veda į pražūtį.

Kaip plėsti malonumo būsenos ribas

Pernelyg ilgai užsibūdami komforto zonoje nesikeičiame, o tuo tarpu juk aplinka nenustoja kitus. Tai mums, švelniai tariant, ne į naudą.

Įsivaizduokime, kad turime prieš daugiau nei dešimtmetį pirktą kompiuterį, kurio techniniai parametrai žymiai menkesni, nei šiuolaikinių. Ilgai ir sėkmingai juo naudojamės nekeisdami, kadangi tam nėra pagrindo. Nauji kompiuteriai brangūs, juose įdiegtos kitos operacinės sistemos, kuriomis naudotis nemokame. Bet techninė aplinka kinta, naujos programos suteikia daugiau galimybių, tačiau ima reikalauti daugiau išteklių Galų gale ateina metas, kai senuoju kompiuteriu nebegalime naudotis – nėra galimybės efektyviai dirbti, naršyti internete ar skaityti.

Tie patys dėsniai egzistuoja visose gyvenimo plotmėse. Įmonei gerai, puikiai ar idealiai gaminti tą patį produktą neužtenka, ir jei ji neprisitaiko prie rinkos pokyčių – nustoja egzistuoti. Juk net ir pačios aukščiausios klasės karietų gamintojai turėjo užleisti kelią automobilių kūrėjams.

Liekant komforto zonoje per ilgai, jos ribos siaurėja, kol galiausiai ji pati visiškai išnyksta. Kuo dažniau ir ilgiau išbūname peržengę malonumo būsenos ribas, tuo labiau jos išsiplečia ir tuo didesniame pokyčių rate galime jaustis patogiai. Štai nemalonus kasdienis prausimasis po šaltu dušu padidins mūsų kūno tolerancijos temperatūrai amplitudę, tad galėsime vilkėti trumparankoviais marškinėliais tiek kepinančią vasaros dieną, tiek žvarbų rudens vakarą. Paradoksas, tačiau kuo dažniau paliksime malonumo būseną, tuo patogiau ir geriau jausimės ateityje.

Pasaulyje egzistuoja nuolatinis judėjimas, vyksta nuolatinė kaita. Kinta žmonės, gamta, miestai, valstybės. Siekdami tiek išgyventi, tiek klestėti turime mokėti prisitaikyti prie aplinkos. Kadangi esant komforto zonoje pokyčių nevyksta, ją reikia palikti. Tik išeidami už jos ribų, nepaliaudami tobulėdami, gebėsime klestėti bet kurioje gyvenimo sferoje: darbe, šeimyniniame gyvenime, santykiuose su draugais.

2013 10 13 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt