trečiadienis, liepos 15 d.
NHS sąmyšis: patarimus dalina operatoriai be medicininės patirties
tiesa.com

Apie 70 proc. skambučių, kurių sulaukia greitosios pagalbos serviso (angl. National Health Service, NHS) numeris 111, yra atsakomi operatorių, kurie neturi jokios medicininės patirties, – pranešė naujienų portalas express.co.uk.

NHS numeris 111 buvo sukurtas tam, kad būtų sutaupomas gydytojų laikas, žmonės kuo rečiau važiuotų į ligonines, ypatingai, kai tai nėra būtina, ir kuo mažiau pacientų skambintų skubiuoju pagalbos numeriu 999.

Nors NHS 111 nėra skubiosios pagalbos numeris, visgi operatoriai kalbėdami su pacientu pataria, kur kreiptis jaučiantis prastai, ir ar būtina vykti į ligoninę.

Pasak RCN (angl. Royal College of Nursing) vadovės Patricios Marquis, situacija yra itin gąsdinanti, nes daugybė žmonių nesulaukia tinkamos pagalbos, kurią galėtų suteikti patyrę ekspertai.

Derbyshire, Leicestershire, Nottinghamshire ir Northamptonshire regionų ligoninės sulaukė ypatingai daug skundų dėl netinkamai suteiktos informacijos, sukėlusios sąmyšį visoje šalyje.

Naujienų portale Daily Mail buvo pranešta, kad 111 numerio servisas nėra saugus, jame nedirba medicininį išsilavinimą turintys specialistai, negana to, trūksta ir pačių darbuotojų, nes darbas nėra lengvas, o be medicininio išsilavinimo tampa dar sudėtingesnis.

Tuo tarpu sveikatos ministras Benas Gummeris paprieštaravo: „NHS 111 yra puiki medicininė pagalba, sulaukusi daugiau nei 7 milijonų skambučių per pastaruosius šešis mėnesius. 90 procentų pacientų yra patenkinti servisu. “

Pasak ministro, NHS numeris 111 suteikia žmonėms tinkamą pagalbą, net jei operatoriai ir neturi medicininio išsilavinimo.

2015 09 29 13:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt