penktadienis, balandžio 16 d.
Norite jaustis laimingesni? Kasdien atsakykite sau į du paprastus klausimus
Alfa.lt

Mes pripratę manyti, jog, norint pakeisti savo gyvenimą, reikia padaryti kažką grandiozinio, ryžtis kardinalioms permainoms. Manome, kad mes tapsime laimingesni emigravę į kitą šalį arba susituokę, arba po vaiko gimimo, arba sparčiai kopdami karjeros laiptais.

Tačiau žengti tokį didelį žingsnį ne visada paprasta. Ir jokių garantijų, kad tai padarys mus laimingus, taip pat nėra. Vadinasi, daugeliu atvejų frustracijos ir nepasitenkinimo jausmas mums užtikrintas.

Veikiausiai laimės paslaptis yra ta, kad reikia daryti mažus žingsnelius. Anksčiau ar vėliau jų visuma ir atves mus prie pageidaujamų kokybiškų pokyčių. Kad suprastume, kokio pobūdžio permainos mums reikalingos, svarbu išmokti kelti sau teisingus klausimus.

I klausimas: kiek esate patenkinti savo gyvenimu šiandien? Įvertinkite balais nuo 1 iki 10.

Pasistenkite negalvoti atsakymo pernelyg intensyviai. Nesudarinėkite sąrašo, kuo jūs patenkinti ir nepatenkinti. Tiesiog įsidėmėkite balą, kuris pirmas ateis jums į galvą.

Jeigu jūsų atsakymas – 10, sveikiname, tuo galima ir užbaigti. Jūsų gyvenimas jus visiškai patenkina (bet vis tiek nepakenks kartkartėmis daryti šį pratimą).

Jeigu nustatėte 9 balus ir mažiau, pereikite prie antrosios dalies.

II klausimas: pridėkite prie pirmojo atsakymo skaičiaus 1 balą. Kas būtent jūsų gyvenime bus kitaip, jeigu tapsite juo tiek patenkinti?

Pavyzdžiui, į pirmą klausimą atsakėte: 6 balai. Tada paklauskite savęs: „O jeigu aš atsakyčiau, kad 7 balai, tai kas būtent bus mano gyvenime kitaip?“

Labai svarbu tinkamai suformuluoti. Klausdami savęs, kas bus kitaip (ne „kas būtų“ ir ne „kas galėtų būti kitaip“), mes nuteikiame savo smegenis į faktą, kad „misija įgyvendinama“ ir maži kasdieniai žingsniai nuves mus prie pageidaujamo rezultato.

Jūsų atsakymas į šį klausimą, kas bus kitaip, gali būti, pavyzdžiui: aš galėsiu padaryti trumpą mankštelę, pasikalbėti telefonu su draugu, pasivaikščioti 20 minučių po darbo.

Atsakykite sau į tuos klausimus kas vakarą prieš miegą. Mokslininkų tyrimai parodė, kad miegant mūsų smegenyse susiformuoja nauji neuroniniai ryšiai, kurie paruošia dirvą svarbiems pokyčiams. Veikiausiai jau po kelių mėnesių ar savaičių pastebėsite rezultatą.

Kodėl verta pridėti tik po vieną balą, o ne taikyti iškart į dešimtuką? Todėl kad tiek yra pasiekiama. Jeigu iškart stengsitės „nuversti kalną“, užduotis gali pasirodyti per daug nereali. Ir kils pagunda atidėti sumanymą geresniems laikams.

Puikiausias dalykas šiuose klausimuose yra tai, kad jie padeda pagerinti gyvenimą, suprasti, ko jums trūksta. Ir šiems pokyčiams reikalingi žingsniai neatrodo be galo sunkūs ar visai ne pagal jėgas.

Padarykite tokį kasdienį dialogą su savimi įpročiu. Tada visai greitai pastebėsite, kad pradėjote vertinti savo gyvenimą aukštesniais balais. Ir galbūt su laiku galėsite vis dažniau jausti stiprios laimės momentus, neeikvodami tam didelių pastangų.

Parengta pagal „Psychologies“.
2021 03 26 07:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt