pirmadienis, birželio 1 d.
Nugaros skausmų psichosomatika
Alfa.lt

Nugaros sveikatos sutrikimai (kaip ir kitų organų) byloja apie tai, kad mes praradome savo dvasinę pusiausvyrą. Dažniausiai nugaros skausmų psichosomatika praneša mums apie vidinį konfliktą, užgniaužtas emocijas ir savo prigimties nepaisymą. Panagrinėkime konkrečiau, ką mums atskleidžia atskirų stuburo ir nugaros dalių skausmai.

Apatinės stuburo dalies skausmų psichosomatika

Skausmas šioje nugaros dalyje visada byloja apie tai, kad žmogus kažko labai bijo. Pagrindinis jausmas, kuris iššaukia skausmą, yra baimė. Mat stuburas yra kūno atrama, todėl jo apatinė (pusiaujo) dalis atskleidžia baimes, susijusias su gyvenimo pagrindu.

Kai nugaros skausmais šioje vietoje skundžiasi moteris, bijanti prarasti pagrindą, galimos dvi priežastys.

1.Ji bijo prisiimti atsakomybę, užsidirbti pinigų pragyvenimui. Jai atrodo, kad jai nepavyks ir ji nesupranta, kaip galėtų rūpintis savimi pati.

2.Ji bijo prarasti ramstį gyvenime. Jeigu ji yra priklausoma ir savo atrama laiko vyrą, tai ji gali bijoti, kad jis ją pames, išeis, išduos, taps neištikimas, kad ji liks viena. Šios baimės ištakos yra dar gilesnės – ji bijo parrasti saugumą.

Jeigu atpažinote save, tai paklauskite savęs: „Ką man reiškia būti saugiai?“ Kas patenkina šitą poreikį?

Pavyzdžiui, tai gali būti pinigai. Baimė likti be pinigų, pajamų šaltinio, prarasti darbą, gyventi skurde gali sukelti pusiaujo skausmus.

Jeigu saugumo poreikis jums reiškia remtis į vyrą ir nuolat perkelti atsakomybę už jūsų saugumą jam, tai tada baimė likti be šių santykių, taip pat būtinybės pačiai rūpintis savo poreikiais ir ginti savo ribas baimė gali iššaukti nugaros skausmus.

Krūtinės srities stuburo skausmų psichosomatika

Šie skausmai įspėja, kad per didelę naštą užsivertėte ant savęs. Paprastai tai būna varginantys įsipareigojimai. Dažnai žmogus tai daro ne dėl savęs, o tam, kad kažką įrodytų aplinkiniams, pelnytų pripažinimą, jų meilę.

Krūtinės srities stuburo skausmai parodo, kad jūs per daug rūpinatės kitais žmonėmis ir pamirštate save. Nenustumkite savo troškimų, poreikių į paskutinę vietą. Jums nelieka resursų pasirūpinti savimi ir išreikšti meilę sau.

Kaklo srities stuburo skausmai

Jeigu kyla problemų dėl kaklo srities, tai jos įspėja, kad esate nelankstūs savo požiūrių atžvilgiu, visada jaučiatės teisūs, atkakliai ginate savo nuomonę net tada, kai abejojate jos neklaidingumu. Jums sunku sukioti galvą į šalis. Turite tvirtą savo nuomonę arba nepajudinamą pasaulėžiūrą, kurios laikotės. Jums duoda patarimus arba parodo, kad mąstote siaurai, bet jūs vis tiek neklausote, nes manote, kad žinote geriau už kitus.

Sprando ir kaklo srities skausmai taip pat gali nurodyti, kad žmogus per daug smerkia ir kritikuoja kitus. Jis mato krislą kito akyje, nepastebėdamas rąsto savojoje. Dėl to gali kilti tokios ligos kaip neuralgija, osteochondrozė, artritas, „kaklo surakinimas“. Žmogui pasidaro sunku sukioti galvą į šalis Tai kūnas byloja: „Nustok dairytis į kitus, žiūrėk į save!“

Svarbu išanalizuoti, kokios problemos jus kankina, rašo portalas „Twyj“. Liga nėra jūsų priešas. Per negalavimą kūnas stengiasi jums kažką svarbaus pasakyti. Reikia stengtis suprasti kūno kalbą, atsižvelgti į jo poreikius ir atgauti dvasinę pusiausvyrą. Tada būsite sveiki.

2020 05 16 20:14
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt