ketvirtadienis, sausio 20 d.
Nuotolinis darbas: kaip dirbti namuose efektyviai?
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Nuotolinis darbas

Darbas namuose, regis, turėtų būti geras dalykas visiems – komfortas, jauki aplinka, laisvas grafikas, ramybė. Deja, būtent šie privalumai gali virsti pagrindiniais efektyvaus darbo trukdžiais. Kaip išmokti produktyviai dirbti namuose, pataria amerikiečių verslo konsultantė Jill Celeste.

1. Ruoškitės kaip į darbą

Niekas nesiūlo vyrui dirbti namuose vilkint dalykinį kostiumą su kaklaraiščiu, o moteriai – su aukštakulniais, tačiau likdami su naminiais drabužiais ar pižama, jūs patys to nesuvokdami, trukdote sau nusiteikti darbui.

Pasistenkite apsirengti taip, kad jums būtų patogu dirbti ir tuo pat metu galėtumėte be problemų išeiti iš namų arba atsakinėti į vaizdo skambučius. Tam galėtų tikti minkšti džinsai ir megztinis ar laisvi marškiniai. Susišukuokite plaukus, pasitepkite veidą dieniniu kremu, kad jis suminkštintų ir išlygintų odą.

2. Atskirkite savo asmeninį gyvenimą nuo darbinio

Įsivaizduokite, kad iš tikrųjų esate biure. Neužsiimkite pašaliniais darbais, kad ir kokia būtų didelė pagunda. Kai sukate galvą dėl būsimos prezentacijos, labai lengva pastebėti dėmę ant užuolaidų ir tučtuojau užsiimti jų skalbimų. Susilaikykite nuo to. Visa tai padarysite baigę savo tiesioginį darbą.

Pietų pertrauka neturėtų būti ilgesnė nei biure. Nederėtų gaišti pusvalandžio pietų gaminimui, pusvalandžio stalo serviravimui ir dar valandos valgymui.

Jill Celeste, daug metų dirbanti namuose pataria: „Jeigu jums paskambina artimieji, pasakykite, kad perskambinsite jiems vakare. Aš visada perskambinu savo mamai po darbo ir neatsiliepiu į skambučius darbo metu.“

3. Darykite pertraukas

Vienas iš didžiausių darbo namuose minusų yra tai, kad nepaisant visų blaškančių veiksnių, nėra galimybės atsijungti kelioms minutėms ir atsipūsti. Biure tai galima padaryti, pavyzdžiui, kai einate atsinešti vandens stiklinės ar kavos puodelio.

Stenkitės sąmoningai daryti nedideles pertraukėles – išeikite pakvėpuoti grynu oru į balkoną, pasivaikščioti su šunimi ar trumpam pabėgioti.

4. Laikykitės grafiko

Dirbantis namuose žmogus būna pats sau viršininkas, todėl jam labai lengva pasiduoti pagundai ir baigti darbą pora valandų anksčiau, porą valandų vėliau arba ištempti pietų pertrauką.

Susidarykite sau griežtą darbo grafiką ir stenkitės jo laikytis. Padėti jums gali priminimo programėlės kompiuteryje ar išmaniajame telefone, kurios duos signalą, kai bus laikas baigti pietus ir sėstis prie darbo.

5. Sukurkite sau namų biurą

Pasistenkite susirasti sau tokį kampelį namuose, kurį galėtumėte paversti savo darbo vieta. Ten neturi būti televizoriaus, naminių daiktų, vaikų žaislų ir lovos. Atribokite tą vietą, kur jūs miegate ir ilsitės, nuo tos zonos, kur jūs dirbate.

Jeigu jūsų butas yra labai mažas, įsigykite širmą ir atitverkite ja savo rašomąjį stalą darbo metu. Tai jūsų artimieji supras, kad tuo metu negalima jums trukdyti.

6. Neleiskite sau nuobodžiauti ir liūdėti

Nesėdėkite tarp keturių sienų! Jeigu pajuntate, kad jums reikia pakeisti aplinką, pasiimkite nešiojamą kompiuterį ir eikite į artimiausią kavinę ar parką. Dabar jau daug kur yra nemokamas Wi-Fi, įgalinantis dirbti bet kur,. Toks aplinkos pakeitimas, bus jums labai naudingas. Naujoje aplinkoje kils naujų kūrybinių idėjų ir nestandartinių sprendimų.

2021 12 09 18:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt