ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
O koks jūsų namų aromatas?
tiesa.com

Parfumeriais stilistais save vadinančių specialistų tvirtinimu, namuose tvyrantis aromatas atspindi jų šeimininkų būdą, nuotaiką ir energetiką. Aromatai gali net papuošti interjerą, suteikti gyvenamajai aplinkai ypatingo kolorito ir sukurti išskirtinę būtent tų namų aurą.

Tačiau tam, kad kvapai paklustų mūsų poreikiams, – keltų nuotaiką, teiktų žvalumo ar, priešingai, padėtų atsipalaiduoti, būtina mokėti tinkamai juos pasirinkti.

Kvapai bet kokiai nuotaikai

Norite greitai atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos? Arba rytais nubusti žvalūs ir pasiruošę bet kokiems iššūkiams? Deginkite aromatingąsias žvakes su atitinkamais komponentais. Jos pakeis ir puodelį stiprios kavos, o kai reikia – ir meditacijos seansą.

Tarp žvalinamųjų ir tonizuojamųjų aromatų specialistai dažniausia mini pipirmėčių, apelsinų, cinamono, greipfrutų, citrinžolių. Šie kvapai padeda išsklaidyti miegus ir pradėti dieną puikios nuotaikos.

Tiems, kas rytais tingi mankštintis, rekomenduojamas rozmarinų kvapas. Šios prieskoninės žolelės aromatas skatina fizinį aktyvumą ir pažadina smegenis naujai darbo dienai.

Plušate namuose prie kompiuterio? Jums tiks leuzėjų aromatas – neutralizuojantis neigiamą elektroninės įrangos poveikį, skatinantis protinę veiklą.

Po sunkios darbo dienos neprošal bus įkvėpti atpalaiduojamųjų aromatų: sandalmedžių, Peru balzamų arba kvapiųjų kanangų. Jie išvaduos nuo įtampos, streso, jaudulio.

Na, o romantikai įkvėps paslaptingas jazminų, švelnus vanilės arba rožių aromatas.

Kiekvienam namų kampui

Kokį aromatą pasirinkti, pirmiausia priklauso nuo namų gyventojų skonio. Tačiau būtina atsižvelgti ir į tokį kriterijų, kaip teritorinis pasiskirstymas.

Pavyzdžiui, prieangyje tvyrantis kvapas – vizitinė kiekvienų namų kortelė. Peržengdamas jų slenkstį, tiek pats šeimininkas, tiek svečias turi iškart pajusti, kad būstas turi ypatingą – savą atmosferą.

Prieangiui galima rinktis ir grynus kvapus, tačiau geriau juos maišyti. Kad ir pušų aromatą su kvapiųjų rožmedžių, kadagių ir citrinų.

Pušų kvapas suteikia saugumo jausmą, rožmedžių – panaikina įtampą ir stresą, kadagiai nuo neatmenamų laikų atlieka apsauginę funkciją („neįleidžia“ į namus žmonių, turinčių blogų minčių), o citrinų gerina nuotaiką, saugo namų šeimininkų asmeninę erdvę.

Aromatus svetainei rinkitės atsižvelgdami į tai, ką ketinate joje veikti.

Jeigu planuojate tik maloniai pasiilsėti, pagrindiniu akcentu kvapų gamoje turėtų tapti atpalaiduojamieji, raminamieji eteriniai aliejai. Tokie, kaip mandarinų ir kvapiųjų kanangų mišinys.

Kita vertus, jei ruošiatės priimti svečius, pirmenybę geriau teikti bendrauti skatinantiems aromatams. Pavyzdžiui, bergamočių kvapas padeda palaikyti pokalbį, o rožių pagelbsti užglaistyti bet kokius konfliktus.

Miegamajame, suprantama, turėtų tvyroti ilsėtis padedantys ir kietą miegą skatinantys aromatai. Todėl idealus pasirinkimas – levandų kvapas. Jis padeda pamiršti įtampą ir greičiau užmigti.

Miegamajame pravers ir eterinių aliejų, turinčių afrodiziako poveikį, mišiniai (pavyzdžiui, kvapiųjų kanangos, Peru balzamų su mandarinų).

Virtuvė – specifinė namų zona. Jai geriau parinkti aromatus, derančius su maisto kvapais ir skatinančius virškinimą.

Imbierinių citrinžolių aromatas, teigiama, gerina nuotaiką, tačiau jis šiek tiek stimuliuoja apetitą.

Cinamono ir vanilės kvapo mišinys suteiks virtuvei šventinės atmosferos ir saugos nuo persivalgymo.

Greipfrutų aromatas rekomenduojamas žmonėms, linkusiems užkandžiauti, kai nervinasi, – jis slopina psichologinę priklausomybę nuo maisto.

O vonios kambario ir tualeto aromatai gali būti bet kokie. Tiesa, būtų geriau, jeigu jie ne tik maskuotų blogus kvapus, bet ir juos naikintų, pavyzdžiui, ajerų ir citrinų aliejų mišinys.

Atsargiausiai rinktis kvapus derėtų vaikų kambariui – dauguma stiprių aromatų tiesiog netinka vaikiškai psichikai.

Specialistai prie „vaikiškų“ priskiria valerijonų, ramunėlių, levandų, rožių aliejus. Mokyklinio amžiaus vaikams jau tinka ir citrusinių vaisių aromatai – mandarinų, apelsinų.

2017 02 25 05:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt