antradienis, rugpjūčio 11 d.
Odontologas brangiai sumokėjo už nemokšiškumą
tiesa.com

Už nekokybiškai suteiktas paslaugas, dėl kurių žmogus patyrė skausmus ir kitus nepatogumus, vienas Jungtinės Karalystės odontologas sumokėjo beveik 40 tūkst. svarų sterlingų kompensaciją.

Pietryčių Anglijoje, Maidstone esančioje klinikoje Romney Place Dental Practice Anne White reguliariai lankėsi nuo 2004-ųjų, ji savo dantų apžiūrą ir gydymą patikėjo odontologui Martin’ui Sagar’ui.

Pacientė nuolat skųsdavosi jam dantų skausmu ir padidėjusiu jautrumu, tačiau šis pacientę tik nuramindavo ir, padaręs rentgeno nuotraukas, pranešdavo, kad dantys sveiki.

Kai skausmas pasidarė nepakeliamas A. White vartojo šeimos gydytojo paskirtus receptinius skausmą malšinančius vaistus bei nutarė pasitikrinti kitoje klinikoje. Ten paaiškėjo, jog moters dantys suskilinėję, dauguma jų praradę kaulinį audinį, dantenos – ligotos, buvo iškilusi grėsmė prarasto daug dantų, prireikė atlikti daugybę šaknų kanalų gydymų.

Sužinojusi tokias išvadas moteris kreipėsi į teisininkus ir pateikė M. Sagar’ui ieškinį, o teisininkai įrodė, jog odontologas netinkamai vertino rentgeno nuotraukas ir nepamatė to, ką kvalifikuotas specialistas privalo pastebėti. Dėl tokio aplaidaus darbo dantų gydytojas sutiko buvusiai pacientei sumokėti 37,5 tūkst. svarų sterlingų kompensaciją vie dėl to, kad išvengtų teisminio proceso, tačiau nepripažino, kad dirbo blogai.

Jis odontologo praktika verčiasi nuo 1999 metų.

„Esu šokiruota ir pikta – jis tiek daug kartų darė rentgeno nuotraukas, nesuprantu, kaip galėjo nepastebėti tokių gedimų. Maniau, kad jis žinojo, ką daro. Jis visada sakydavo, kad viskas yra puiku. Ilgai neturėjau pagrindo juo nepasitikėti, tačiau kai skausmas pasidarė siaubingas ėmiau ieškoti pagalbos kitur.

Visa ši istorija pakirto mano pasitikėjimą odontologais“, – pasakojo A. White.

„Tai, ką ji iškentė, galėjo nebūti jeigu odontologas būtų tinkamai atlikęs savo darbą

Tikimės, kad ši kompensacija padengs mūsų klientės išlaidas, kurias ji patirs gydydama neatsakingo gydymo padarinius“, – sakė moters teisininkai.

Odontologas su spauda bendrauti atsisakė.

2018 05 17 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt